خانه > سلامت > وقتی پدیده “میخ کوبی” مد می شود – پوست – زیبایی-سلامت

وقتی پدیده “میخ کوبی” مد می شود – پوست – زیبایی-سلامت


سلامت نیوز: لب ، بینی، لاله گوش، گوشه ابرو، پشت گردن، زبانه گوش، سوراخ بینی، و …! آویزها با عملی موسوم به پیرسینگ(سوراخ کردن پوست) این روزها به بخشی جدایی‌ناپذیر از چهره برخی دخترها و پسرهای جوانی تبدیل شده‌اند که شاید برای کمی بیشتر دیده شدن حاضرند، هزینه کنند تا ظاهری عجیب و غریب پیدا کنند. پیرسینگ مدتی است به وفور در کلینیک‌های زیبایی و البته آرایشگاه‌های زنانه و مردانه در گوشه و کنار شهرهای ما انجام می‌شود!

تصویر وقتی پدیده “میخ کوبی” مد می شود / عفونت‌‌های خطرناک ؛ ارمغان سوراخ‌کاری بدن

به‌گزارش سلامت نیوز، جام‌جم‌ نوشت: در جمع‌های خانوادگی، مهمانی‌های دوستانه و… دخترها و پسرهای جوانی که از سرو صورتشان حلقه و پین های عجیب و غریب آویزان کرده‌اند کمابیش دیده می شوند ؛ دخترها و پسرهای جوانی که در سایه بیگانگی با فرهنگ اصیل ایرانی و شاید از سر چشم و هم‌چشمی و تحت تاثیر شبکه های ماهواره ای تعدادشان رو به افزایش است.

در این جمع‌ها فقط کافی‌است از در وارد شوید و با آنها رخ به رخ شوید؛ مطمئن باشید بعد از سلام اولین چیزی که به چشم‌تان می‌آید همین حلقه‌های عجیب و غریب است که روی گوش و ابرو و بینی و … این جماعت خودنمایی می‌کند.

به همین بهانه با خبرنگار ما آگهی یکی از این مراکز را در فضای مجازی پیدا کرد و به عنوان مشتری با حضور در این کلینیک در مرکز تهران، گزارشی در باره این پدیده آماده کرده است ؛ کلینیکی که البته بدون نام و نشان در یک مجتمع اداری و فارغ از نظارت و بازرسی، هر روز مشتری‌های زیادی را برای پیرسینگ راه می‌اندازد.

زیبایی به قیمت درد و خون‌ریزی

بینی = 40 هزار تومان ،‌لب = 45هزار تومان ، ابروی حلقوی= 40 هزار تومان ،‌ابروی صاف= 35هزارتومان . زبان = 55 هزار تومان ، گوش = 15هزارتومان، ناف = 65 هزارتومان و …!

صدای موسیقی ملایمی در فضای کلینیک غیر رسمی، موج می‌زند! نشسته‌ام روی صندلی‌های اتاق انتظاری که پر از مشتری است ؛ ساعت 6:15 دقیقه بعد ازظهر است. اتاق انتظار یک آینه بزرگ دارد که همه را محو تماشای خودشان می‌کند. با اینکه از قبل برای مشاوره وقت گرفته‌ام و خانم منشی گفته اگر عجله دارید آخر وقت بیایید و منتظر بمانید تا سر آقای دکتر خلوت شود، اما حالا می‌گوید: «بعید است دکتر امروز برای مشاوره به شما وقت بدهد…می‌بینید که خیلی شلوغ است. چند تا بین مریض هم داریم!»

یک بار دیگر به برگه قیمت‌هایی که خانم منشی به محض ورود به دستم داده نگاه می‌کنم، از دختر جوانی که کنارم نشسته می‌پرسم: «شما قبلا اینجا پیرسینگ کرده‌ای؟»

شال سرخابی رنگ روی سرش را کنار می‌زند، لاله گوشش را نشان می‌دهد! از بالا تا پایین پر از حلقه است. می‌گوید: «همه اینها را همینجا زدم.» بعد صدایش را پایین‌تر می‌آورد و می‌گوید: «قیمت‌هایش نسبت به جاهای دیگر خیلی خوب است. یک‌بار هم قیطریه پیرسینگ کردم سه برابر اینجا.»

مشتری صندلی کناری که متوجه حرف‌های ما شده خودش را وارد بحث می‌کند و می‌گوید: «من آمده‌ام پیرسینگ ناف بزنم. شنیده‌ام خیلی درد دارد! یک کمی می‌ترسم!»

دختر جوان می‌گوید: «چه جراتی داری! پیرسینگ ناف از همه بیشتردرد دارد، یکی از دوستانم انجام داده بود . یکهفته دولا دولا راه می‌رفت. دکترش هشت تا آمپول سفتریاکسون برایش تجویز کرده بود ، هر روز یکی می‌زد اما بازهم عفونت کرد، بعد هم هی لباسش گیر می‌کرد، آخرش رفت حلقه را درآورد.»

مشتری کناری که معلوم است ترسیده می‌گوید: «من به سختی شوهرم را راضی کردم فقط از درد پیرسینگ می‌ترسم. یعنی واقعا اینقدر درد دارد؟!»

منشی کلینیک با زدن چند ضربه روی میز ما را دعوت به سکوت می‌کند. دختر جوان که معلوم است از همه ما در پیرسینگ باسابقه تر است می‌گوید: « این آقای دکتر دستش خیلی خوب است، شاید زخم تو هم زود خوب شد،درد هم نداشتی!»

مشتری کناری از داخل کیفش جعبه کوچکی را بیرون می‌آورد، در جعبه را باز می‌کند و گل پنج پر طلایی رنگی را نشان می‌دهد و می‌گوید:« می‌خواهم این گل را به نافم آویزان کنم.قشنگ است؟!»

ما با سر تایید می‌کنیم و او ادامه می‌دهد:« البته فکر کنم اولش خود دکتر یک پیرسینگ ساده می‌اندازد. این را آورده ام که وزنش را ببیند. من به هرچیزی جزطلا حساسیت دارم کاش می‌شد از اول طلا انداخت. »

می‌پرسم: وزنش چقدر است؟

می‌گوید:« حدود و سه و نیم گرم. من این را اینترنتی خریدم. چون مغازه‌های طلافروشی پیرسینگ ناف نمی‌فروشند.«

می پرسم: چند خریدی؟

می‌گوید :« قیمت خودش شد 390 هزارتومان ؛ با ارسال برایم 400 درآمد.»


وقتی پدیده “میخ کوبی” مد می شود – پوست – زیبایی
کپی رایت: منبع مطلب