X بستن تبليغات
X بستن تبليغات
Home > سلامت > حمایت فرانسه از حمله احتمالی آمریکا به سوریه-سلامت

حمایت فرانسه از حمله احتمالی آمریکا به سوریه-سلامت


1296096 572 حمایت فرانسه از حمله احتمالی آمریکا به سوریه سلامت

خبرگزاری ایسنا: کاخ الیزه اعلام کرد، روسای جمهوری فرانسه و آمریکا در تماسی تلفنی توافق کردند تا در صورت انجام یک حمله شیمیایی دیگر در سوریه دست به اقدامی مشترک بزنند.

کاخ سفید پیشتر به رئیس جمهوری سوریه درباره حمله با تسلیحات شیمیایی هشدار داده بود.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و دونالد ترامپ، همتای آمریکایی‌اش درباره مساله بحران سوریه و اقدامات لازم برای یافتن واکنشی مشترک در صورت انجام حمله شیمیایی در این کشور صحبت کردند.

آمریکا اخیرا مدعی شد اقداماتی را در پایگاه هوایی شعیرات سوریه رصد کرده است؛ همان پایگاهی که در حمله ششم آوریل سال جاری میلادی هدف موشک کروز آمریکا قرار گرفت.

در این گفتگوی تلفنی رئیس جمهوری فرانسه گفت که اگر حمله جدید شیمیایی در سوریه رخ دهد، پاریس دست به حملات هوایی یکجانبه علیه اهداف می‌زند.

دیپلمات‌ها و مقام‌های دفاعی فرانسه نیز گفته‌اند که هنوز اطلاعاتی درباره فعالیت‌های جدید دولت سوریه در این پایگاه هوایی به دستشان نرسیده است.

یکی از این مقام‌ها گفت: به نظر می‌رسد که این پیامی برای روس‌ها باشد. این اقدامات ما را آگاه می‌کند در صورت بروز یک حمله شیمیایی دیگر ما دست به کار می‌شویم.

ماکرون همچنین ترامپ را دعوت کرد تا در مراسم جشن‌های روز ملی فرانسه در ۱۴ ژوئیه سال جاری میلادی در پاریس شرکت کند.

روز سه شنبه نیز وزیر دفاع انگلیس اعلام کرده بود در صورت وقوع حمله شیمیایی جدید در سوریه از اقدام نظامی آمریکا علیه دمشق حمایت می‌کند.


حمایت فرانسه از حمله احتمالی آمریکا به سوریه
کپی رایت: منبع مطلب

Check Also

نشانه بارداری دو قلو چیست؟ چگونه بفهمیم دوقلو بارداریم؟-سلامت

همانند بیشتر خانم ها زمانی متوجه بارداری خود شدم که نتایج حاصل از نوار تست …