X بستن تبليغات
X بستن تبليغات
Home > سلامت > شکافی دردناک‌تر از شکاف “لب” – بیماری – مراقبت-سلامت

شکافی دردناک‌تر از شکاف “لب” – بیماری – مراقبت-سلامت

سلامت نیوز: عضو ایرانی آکادمی جراحان پلاستیک اروپا از شکافی گلایه کرد که دردناک‌تر از شکاف “لب و کام” بیماران در ایران است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم،عبدالجلیل کلانتر هرمزی ، با اشاره به اینکه از هر 700 تولد یک بچه با شکاف “لب و کام” متولد خواهد شد، اظهار داشت: متاسفانه درد بیشتر خانواده‌های این بچه‌ها؛ حمایت نکردن بیمه‌ها است و این شکاف فاصله ای در حمایت از هزینه‌های درمان باعث می‌شود چنین افرادی به درمان شکاف”لب و کام” خود اقدام نکنند.

رئیس سابق بیمارستان فوق تخصصی جراحی پلاستیک 15 خرداد با گلایه از بی‌توجهی بیمه‌ها با افراد دارای شکاف لب و کام و متعاقباً خانواده‌هایشان عنوان کرد: تصور کنید یک نوزاد دختر با شکاف “لب و کام” به دنیا بیاید و به دلیل هزینه‌های بالای جراحی به درمان آن اقدام نکنند، مسلماً این بچه در سن نوجوانی و جوانی و علی الخصوص در زمان ازدواج با ده‌ها مشکل اجتماعی مواجه می‌شود که متعاقباً چنین مشکلاتی نیز برای نوزادان پسر به طرقی دیگر وجود دارد.

up fee46d7f2d1b41c1c62a553c3afc8712 شکافی دردناک‌تر از شکاف لب   بیماری   مراقبت سلامت
کلانتر هرمزی درباره اینکه چه زمانی این امکان وجود دارد که در کشورمان افراد دارای مشکلات شکاف “لب و کام” به طور کامل شناسایی و درمان شوند، تصریح کرد: زمانی‌ که سیستم بهداشتی کشورمان تا دور دست ترین نقاط کشور بتواند تمام متولدین با مشکل شکاف “لب و کام” را شناسایی کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: براساس برآوردها، پیش بینی می‌شود تعداد بسیار قابل توجه ای از افراد در کشورمان دچار شکاف “لب و کام” بوده که عمدتاً ساکن روستاها هستند.
up 0e591673a8bbac933884bd0a20ce2550 شکافی دردناک‌تر از شکاف لب   بیماری   مراقبت سلامت
تیم جراحان پلاستیک داوطلب خدمت در مناطق محروم، سالهاست که با همت دکتر “عبدالجلیل کلانتر هرمزی” ایجاد شده است و تاکنون خدمات بسیار قابل توجه ای و به صورت رایگان به بیماران سراسر کشور ارائه کرده اند؛ بطوریکه در نوزدهمین اعزام تیم جراحان پلاستیک داوطلب خدمت در مناطق محروم به شهر کرمانشاه – در مدت 5 روز بالغ بر یک هزار و 350 ویزیت رایگان به همراه 157 جراحی شکاف “لب و کام” صورت پذیرفت.


شکافی دردناک‌تر از شکاف “لب” – بیماری – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب

Check Also

ماجرای داروهای غضروف ساز – دارو – مراقبت-سلامت

سلامت نیوز: دبیر انجمن روماتولوژی ایران، با عنوان این مطلب که آرتروز فقط مختص سالمندان …