Home > سلامت > بازگشت سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت-سلامت

بازگشت سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت-سلامت

[ad_1]

سلامت نیوز:وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران با تصمیم مجلس شورای اسلامی به خانه اصلی خود یعنی وزارت بهداشت بازگردانده شد.

به گزارشسلامت نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی در بازدید از سازمان بیمه سلامت ایران افزود: هدف از این نقل و بازگشت سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشتانتقال باید کارآمدی بیشتر بیمه‌ها و هماهنگی گسترده‌تر بین گروه‌های ارائه دهنده خدمت باشد ضمن اینکه باید منابع و مصارف کنترل و از نظام بیمه‌ای حمایت بیشتر شود.

وی ادامه داد: کار انتقال سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت هنوز ناقص است و بخشی از تولیت بیمه‌ها در اختیار وزارت بهداشت نیست. سازمان‌های بیمه گر متعددی وجود دارد و اگر منابع تجمیع و سیاست‌ها واحد باشد کارآمدتر می‌شود. مجلس و دولت نیز باید در این حوزه حمایت جدی داشته باشد.

وزیر بهداشت گفت: با این اقدام مجلس شورای اسلامی مردم حق بیمه منطقی‌تری پرداخت می‌کنند، اگر اولویت مجلس و دولت کمک به این حوزه باشد می‌توان به یک نظام بیمه‌ای ارزشمند امیدوار بود و چنانچه این جابجایی فقط ساختمان و تشکیلات باشد هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود، مهم این است که حمایت، هماهنگی بیشتر و منطق اقتصادی بر این دستگاه حاکم باشد.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به بی توجهی برخی مسؤولان به حوزه رفاه اجتماعی ادامه داد: یکی از مشکلات ما این است که اقتصاد دست اقتصاد دانان است و بیشتر اعضای دولت و مجلس هم اقتصاددان هستند و برخی از آن ها علاقه‌ای به توسعه رفاه اجتماعی ندارند. باید به این موضوع در حوزه سیاستگذاری‌ها بیشتر توجه شود و در صدر برنامه احزاب قرار گیرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اگر بیمه‌ها کارآمد شوند تمام روابط ناسالم برچیده می‌شود گفت: کارآمدی بیمه‌ها رعایت حقوق مردم، افزایش کیفیت ارائه خدمات، تصدی گری بیشتر دولت و ورود بخش خصوصی را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: انتقال سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت تنها یک مقدمه‌ است که بخش‌های دیگر نیز اصلاح شوند. حتی در سیاست‌های کلی نظام سلامت و رهبری نیز به این موضوع اشاره شده است و باید اصلاح شود. منظور از اصلاح سیاستگذاری واحد است نه انتقال دستگاه و دارایی‌ها.

قاضی زاده هاشمی با تأکید بر اینکه بیمه‌ها باید آقایی کنند نه اینکه سرشان پایین باشد و نتوانند امر و نهی کنند گفت: بیمه یعنی خریدار؛ فروشنده باید همیشه محتاج خریدار خوش حساب باشد. باید کاری کرد که صندوق‌های بیمه تجمیع شوند که در این صورت آنها قدرت پیدا می‌کنند.

[ad_2]
بازگشت سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت
کپی رایت: منبع مطلب