Home > سلامت > معادله پیچیده گلرهای تیم‌ ملی تا جام جهانی-سلامت

معادله پیچیده گلرهای تیم‌ ملی تا جام جهانی-سلامت


1422453 138 معادله پیچیده گلرهای تیم‌ ملی تا جام جهانی سلامت

ورزش سه: از زمانی که کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران منصوب شده هرگز دروازه‌بان های ایرانی ثبات طولانی‌مدتی نداشتند. بعد از اتفاقاتی که برای مهدی رحمتی رخ داد و از تیم ملی کنار رفت، دروازه‌بان های زیادی از جمله رحمان احمدی، علیرضا حقیقی، دانیل داوری و… پیراهن تیم ملی را برتن کردند و حالا پیراهن شماره یک به علیرضا بیرانوند رسیده است. با این وجود هیچ بعید نیست که کی‌روش تا جام جهانی در مورد  انتخاب دروازه‌بان اصلی کار خارق‌العاده‌ای انجام دهد.

علیرضا بیرانوند، علیرضا حقیقی،حامد لک و محمد رشید مظاهری 4 دروازه‌بانی هستند که برای دو بازی تدارکاتی تیم ملی با توگو و روسیه در اردو حضور دارند. نکته مهم در این خصوص اما دعوت نشدن برخی دروازه‌بان ها مانند محمدرضا اخباری است. دروازه‌بانی که در دوران حضورش در تراکتورسازی پای ثابت اردوهای تیم ملی بود، اما با حضور اجباری در سایپا دیگر رنگ پیراهن تیم ملی را ندید و حالا هم مشخص نیست آیا او در اردوهای بعدی حضور خواهد داشت یا خیر.

در این بین دروازه‌بان های دیگری مانند فروزان، سوشا مکانی و … نیز که در گذشته چند بار به اردوها دعوت شدند و حتی بازی هایی نیز انجام دادند نیز برای خود این  شانس را قائل هستند که به اردوی تیم ملی دعوت شوند.

با همه این مسائل کی‌روش احتمالا برای انتخاب گلرهای نهایی خود برای جام جهانی کار سختی داشته باشد. هرچند که با توجه به عملکرد خوب بیرانوند در پرسپولیس و تیم ملی در یکی، دو سال گذشته او اگر اتفاق خاصی نیفتد، احتمالا یکی از مسافران روسیه خواهد بود. از این رو با توجه به اعتقاد کی‌روش به علیرضا حقیقی احتمالا او هم شانس زیادی برای حضور در روسیه و تجربه کردن دومین جام جهانی متوالی خواهد داشت. از این رو دروازه‌بان سوم تیم ملی از بین لک و مظاهری انتخاب خواهد شد؛ البته نفرات دیگری مانند اخباری، مکانی، فروزان و … نیز برای بازگشت به اردو در صورت نشان دادن توانایی‌هایشان فرصت دارند.


معادله پیچیده گلرهای تیم‌ ملی تا جام جهانی
کپی رایت: منبع مطلب