Home > سلامت > برنامه جهانی غذا : 75میلیون دلار برای ارائه کمک های فوری به آوارگان روهینگیایی نیاز است – جهان-سلامت

برنامه جهانی غذا : 75میلیون دلار برای ارائه کمک های فوری به آوارگان روهینگیایی نیاز است – جهان-سلامت


image 13960710153137 برنامه جهانی غذا : 75میلیون دلار برای ارائه کمک های فوری به آوارگان روهینگیایی نیاز است   جهان سلامت

سلامت نیوز: برنامه جهانی غذا با انتشار گزارشی اعلام کرد: این نهاد بین المللی برای ارائه کمک های فوری بشردوستانه درشش ماهه آینده به آوارگان روهینگیایی نیاز به 75 میلیون دلار دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،در پی حملات 25 اوت (سوم شهریور) ارتش میانمار و گروههای شبه نظامی افراطی بودایی علیه مسلمانان روهینگیا، دست کم 400 نفر کشته شدند و بیش از نیم میلیون نفر از روهینگایی ها از ترس نجات جان به کشور همسایه ،بنگلادش گریختند که این موضوع بحران انسانی وسیعی را در میان این پناهجویان در پی داشته است.
دیوید بیسلی مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا که پیشتر از اردوگاههای آوارگان روهینگیایی در مرز بنگلادش بازدید کرده بود ، در گزارشی از کشورهای جهان خواست تا این سازمان را برای جلوگیری از فاجعه انسانی در میان آوارگان روهینگایی کمک کنند.
وی گفت: اگر اهدا کنندگان نمی توانند نیازهای این سازمان را برطرف کنند، جامعه بین المللی باید جنگ را در میانمار خاتمه دهند.
سازمان ملل نیز پیشتر اعلام کرده است که به 200 میلیون دلار برای کمک به آوارگان روهینگیایی و سامان دادن نیازهای اولیه آنها و جلوگیری از یک بحران انسانی در ابعاد مختلف در میان آنها نیاز دارد.
پزشکان وابسته به گروههای حقوق بشری پیشتر نسبت به شیوع بیماری های مختلف از جمله سوء تغذیه در میان آوارگان روهینگیایی به ویژه کودکان هشدار داده بودند.


برنامه جهانی غذا : 75میلیون دلار برای ارائه کمک های فوری به آوارگان روهینگیایی نیاز است – جهان
کپی رایت: منبع مطلب