Home > سلامت > اولین ورزشکار زن ایرانی به آمریکا رفت-سلامت

اولین ورزشکار زن ایرانی به آمریکا رفت-سلامت

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: درسا درخشانی بانوی شطرنج‌باز ایرانی پس از چند سال عدم حضور در ایران، فدراسیون خود را به آمریکا تغییر داد؛ تغییری که واکنش مسئولان فدراسیون شطرنج کشورمان را نیز به دنبال داشت و آنها این کار را غیر قانونی ندانستند.

خبر این جابه‌جایی در پروفایل درخشانی که سال 95 بدون حجاب در رقابت‌های آزاد جبل‌الطارق نیز شرکت کرد، در رسانه‌های خارجی از جمله‌ روزنامه‌های اسپانیایی و آمریکایی بازتاب داشت.

روزنامه «مارکا» چاپ اسپانیا با اشاره به اینکه فعالیت درخشانی در ایران به دلیل عدم استفاده از حجاب به حالت تعلیق درآمده است، نوشت که او از این پس برای آمریکا رقابت می‌کند.

در ادامه این مطلب آمده است: «درخشانی 19 ساله که عناوینی همچون استاد بزرگ و استاد بین‌المللی بانوان را دارد، سابقه قهرمانی جوانان آسیا را دارد. او اولین ورزشکار زن ایرانی است که به آمریکا منتقل می‌شود. همچنین فعالیت‌های برادر کوچکتر او به نام برنا به دلیل رویارویی با حریفی از رژیم صهیونیستی در همان تورنمنت جبل‌الطارق به حالت تعلیق درآمده است.»

روزنامه «نیویورک پست» نیز در این باره نوشت: «تیم شطرنج آمریکا به دختر نوجوان ایرانی که به خاطر حجاب محروم شده، خوشامد می‌گوید. درسا درخشانی به «نازی پایکیدزه» دختر روسی‌الاصل می‌پیوندد که در سال 2016 قهرمان شطرنج زنان آمریکا شد. این شطرنج‌باز در اعتراض به حجاب، از حضور در رقابت‌های قهرمانی بانوان جهان در تهران که در فوریه 2016 برگزار شد، امتناع کرد.»

[ad_2]
اولین ورزشکار زن ایرانی به آمریکا رفت
کپی رایت: منبع مطلب