خانه > سلامت > سرگردانی بیماران روستایی در مراکز درمانی شهرها – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت-سلامت

سرگردانی بیماران روستایی در مراکز درمانی شهرها – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت-سلامت


سلامت نیوز: عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، عدم‌اطلاع از قانون و غفلت وزارت بهداشت از تعریف سیستم ارجاع و پزشک خانواده را عامل عدم‌بهره‌مندی بیماران روستایی از خدمات بیمه در مراکز درمانی استان‌ها دانست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، محمدحسن قربانی نماینده مجلس در واکنش نسبت به انتقاد وزیر بهداشت از عدم اعتبار دفترچه‌های بیمه روستایی در مراکز درمانی شهرها گفت: پایه‌گذار این مشکل وزارت بهداشت است، زیرا این وزارتخانه تاکنون سیستم ارجاع و پزشک خانواده را تعریف نکرده و مردم در این رابطه توجیه نیستند، این در حالی است که باید از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی هر استان به این مهم می‌‍پرداخت.

نماینده مردم اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در ارائه راهکار برای رفع این مشکل ادامه داد: ما اگر با تشریح مفاد قانون در این رابطه روستاییان را توجیه کنیم، این مشکل حل می‌شود، کما اینکه در قانون اصلا بحث یک درصد ارزش افزوده را، در جهت حمایت درمانی از روستاییان، عشایر و شهرهای که کمتر از بیست هزار نفر جمعیت دارند، تصویب کردیم.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون بیماران روستایی الزامی است که قبل از مراجعه به بیمارستان‌های تخصصی واقع در استان‌ها، به سیستم ارجاع و پزشک خانواده مراجعه کنند، این در حالی است که به دلیل عدم‌آگاهی به طور مستقیم به بیمارستان‌های شهر مراجعه کرده و با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خانه ملت گفت: هم‌اکنون وزارت بهداشت و درمان باید به اطلاع‌رسانی در رابطه با قانونی که در جهت حمایت از بیماران روستایی که قصد مراجعه به مراکز درمانی شهرها را دارند، تصویب شده، بپردازد، تا از این طریق هزینه‌های درمان و ایاب و ذهاب بیماران روستایی را کاهش دهد چراکه به‌طور قطع تحقق این امر هم به نفع مردم و هم مسئولان است.


سرگردانی بیماران روستایی در مراکز درمانی شهرها – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت
کپی رایت: منبع مطلب