Home > سلامت > واکنش روسیه به خروج آمریکا از یونسکو-سلامت

واکنش روسیه به خروج آمریکا از یونسکو-سلامت

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا درباره خروج آمریکا از یونسکو گفت: این اقدام هرگز به اعتبار این سازمان جهانی ضربه نخواهد زد.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ولادیمیر چجوف، نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگویی تلویزیونی ضمن تاکید بر این مساله که خروج واشنگتن از یونسکو هرگز ضربه‌ای به اعتبار این سازمان جهانی وارد نخواهد کرد، گفت: از تصمیم واشنگتن برای خروج از یونسکو خیلی تعجب نکردم چراکه این تصمیم کاملا با سیاست‌های فعلی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هماهنگ است.

چجوف در پاسخ به سوالی درباره پیامدهای این اقدام آمریکا بر یونسکو گفت: طبیعتا منابع پولی این سازمان کاهش خواهد یافت اما آیا این مساله بر اعتبار این سازمان ضربه خواهد زد؟ نه، من اینگونه فکر نمی‌کنم بلکه بر عکس اعتبار یوسنکو افزوده خواهد شد.

وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که این کشور از تاریخ ۳۱ دسامبر آتی به دلیل نگرانی‌ها از افزایش بدهی‌ها در یونسکو و نیاز به اصلاحات اساسی در این سازمان و نیز به دلیل ادامه انتقادات از اسرائیل در این سازمان، از یونسکو خارج خواهد شد.

آمریکا در حال حاضر با مبلغی بالغ بر ۶۶۷ میلیون دلار یعنی ۲۲ درصد از بودجه یونسکو در این سازمان جهانی عضویت دارد.

آمریکا در سال ۱۹۸۴ میلادی نیز یونسکو را به فساد و حمایت از اتحادیه شوروی متهم کرده و از این سازمان خارج شد اما در سال ۲۰۰۳ دوباره به عضویت آن درآمد.

[ad_2]
واکنش روسیه به خروج آمریکا از یونسکو
کپی رایت: منبع مطلب