خانه > سلامت > وزیران کشور و بهداشت به همراهی هیاتی از ریاست جمهوری عازم استان کرمانشاه شدند – بلایای طبیعی – محیط زیست-سلامت

وزیران کشور و بهداشت به همراهی هیاتی از ریاست جمهوری عازم استان کرمانشاه شدند – بلایای طبیعی – محیط زیست-سلامت


 وزیران کشور و بهداشت به همراهی هیاتی از ریاست جمهوری عازم استان کرمانشاه شدند   بلایای طبیعی   محیط زیست سلامت

سلامت نیوز: وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس جمعیت هلال احمر به دستور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به همراه هیاتی از نهاد ریاست جمهوری، عازم مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، هیات اعزامی به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور موظف به رسیدگی به روند امدادرسانی به زلزله زدگان، رسیدگی به آسیب دیدگان و ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده به رییس جمهوری هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،دکتر روحانی یکشنبه شب پس از وقوع زلزله در استان کرمانشاه در تماس تلفنی با وزیر کشور در جریان روند امداد رسانی به زلزله زدگان و رسیدگی به وضعیت منطقه قرار گرفت و دستور داد تمام امکانات موجود کشور و بخصوص استان های همجوار در جهت اقدامات فوری و امدادی برای هموطنان گرفتار زیر آوارها، خدمات درمانی برای مصدومین و تامین احتیاجات لازم هموطنان آسیب دیده بسیج شوند.

رییس جمهوری همچنین در دستوری به معاون اول خود ماموریت داد تا ضمن مدیریت عالی موضوع جهت پشتیبانی کامل، مجموعه امکانات دولت و سایر نهادهای عمومی، نظامی و تشکل های مردمی را در این جهت بسیج نماید.

روحانی صبح امروز نیز در تماسی تلفنی با هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در جریان تازه ترین گزارش وضعیت امداد رسانی و رسیدگی به زلزله زدگان این استان قرار گرفت و دستورات لازم را صادر کرد.
همچنین پرویز اسماعیلی در پیامی توییتری نوشت: رییس جمهوری در گفت و گو با وزیر نیرو ضمن بررسی و اخذ گزارش از وضعیت تامین آب و برق مناطق زلزله زده، دستورات لازم برای اولویت بخشیدن به تامین نیازهای این مناطق صادر کرد.

زلزله ای شب گذشته – یکشنبه – به بزرگی 7.3 ریشتر در شرق عراق و در نزدیکی قصرشیرین رخ داد که لرزش آن تا تهران و استان های مرکزی ایران احساس شد.
بر اساس آخرین آمار این زلزله تاکنون 207 کشته و دو هزار و 504 مصدوم داشته است.


وزیران کشور و بهداشت به همراهی هیاتی از ریاست جمهوری عازم استان کرمانشاه شدند – بلایای طبیعی – محیط زیست
کپی رایت: منبع مطلب