خانه > سلامت > مسی با فاصله، بهترین بازیکن سال 2017-سلامت

مسی با فاصله، بهترین بازیکن سال 2017-سلامت

ورزش سه: رونالدو شب گذشته توانست برای دومین سال پیاپی برنده توپ طلای بهترین بازیکن جهان شود و با رکورد 5 توپ طلای مسی برابری کند. بسیاری معتقدند که قهرمانی های رئال در لالیگا و چمپیونزلیگ و درخشش رونالدو در دیدارهای حساس پایانی فصل گذشته، تاثیر زیادی در این انتخاب داشت اما اکنون سایت instat ادعا کرد که با توجه مجموع عملکرد مسی و رونالدو، ستاره آرژانتینی در سال 2017 بسیار موثرتر از رونالدو بوده است. در متنی که این سایت منتشر کرده، آمده است:

 

” کریس رونالدو، مهاجم رئال مادرید، با پشت سر گذاشتن لیونل مسی، ستاره بارسلونا، برای پنجمین بار برنده توپ طلا شد. این دستاورد، مهاجم رئال با مسی در تعداد توپ طلا برابر کرد.

 

رونالدو و مسی در 10 سال اخیر برای بردن توپ طلا با هم رقابت داشتند و در این مدت، هیچ رقیب دیگری به آنها نزدیک نشد. امسال هم هیچ رقیبی به این دو ستاره آرژانتینی و پرتغالی نزدیک نشد.

 

1502796 368 مسی با فاصله، بهترین بازیکن سال 2017 سلامت

سایت ما (instat) عملکرد این دو ستاره را در سال 2017 در رقابت های باشگاهی و ملی مقایسه کرد. مسی در این سال در مجموع 5523 دقیقه بازی کرد و رونالدو 5051 دقیقه؛ بنابراین برای اینکه بتوانیم مقایسه بهتری از عملکرد آنها داشته باشیم، نتایج در 90 دقیقه را در نظر می گیریم.

 

در زمینه تعداد شوت ها و گل ها، رونالدو کمی بهتر از مسی بود. اما در سایر زمینه های بازی هجومی، ستاره آرژانتینی به میزان قابل توجهی موثرتر ظاهر شد. مسی در مورد پاس های کلیدی و دریبل ها، تقریبا دو و نیم برابر رونالدو بهتر کار کرد ( 8.7 در مقابل 3.3 در پاس های کلیدی و 10.7 به 4.1 در دریبل ها).

 

در مورد دریبل های موفق هم مسی 70 درصد به 57 درصد، برتر از رونالدو بود. بنابراین، ستاره بارسا به میزان قابل توجهی، موقعیت های خطرناک بیشتری روی دروازه حریفان، هم توسط خودش و هم برای هم تیمی هایش، ایجاد کرد. به همین دلیل، مسی نه تنها از رونالدو، که از هر بازیکن دیگری در سال 2017، امتیاز بیشتری از instat کسب کرد.”


مسی با فاصله، بهترین بازیکن سال 2017
کپی رایت: منبع مطلب