خانه > سلامت > عکس/آتش در چادر زلزله‌زدگان – حوادث-سلامت

عکس/آتش در چادر زلزله‌زدگان – حوادث-سلامت

سلامت نیوز:در حالی که استفاده از وسایل گرمایشی برقی در چادرهای اسکان موقت زلزله زدگان غرب کشور گسترش یافته، در برخی مواقع افزایش بار کابل های توزیع برق موجب بروز اتصالی و یا آتش گرفتن کابل ها و در نهایت بروز آتش سوزی در چادرها می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم،در حالی که استفاده از وسایل گرمایشی برقی در چادرهای اسکان موقت زلزله زدگان غرب کشور گسترش یافته، در برخی مواقع افزایش بار کابل های توزیع برق موجب بروز اتصالی و یا آتش گرفتن کابل ها و در نهایت بروز آتش سوزی در چادرها می شود.

دهستان قلعه شاهین نام دهستانی در بخش مرکزی شهرستان سرپل ذهاب در استان کرمانشاه است. این دهستان نیز همچون بسیاری از دهستانهای استان کرمانشاه در زلزله اخیر دچار خسارت های فراوانی شد و ساکنان آن، اکنون در چادرها سکونت دارند.

پنجم آذرماه گزارشی با عنوان “”هیترهای برقی” معضل جدید برق‌رسانی به مناطق زلزله زده” منتشر شد که در این گزارش به افزایش بار شبکه ناشی از استفاده همزمان از هیترهای برقی در چادرهای مناطق زلزله زده و همچنین خطرات استفاده از وسایل گرمایشی برقی اشاره شده بود.

در کمال تأسف، این هشدار در برخی نقاط استان زلزله زده کرمانشاه به وقوع پیوست و برخی چادرها در اثر افزایش بار بیش از ظرفیت کابل های برق کشیده شده بین چادرها، دچار آتش سوزی شدند.

در تصویر زیر چادری که به طور کلی سوخته در دهستان قلعه شاهین دیده می شود که طعمه حریقی شده که از اتصال کابل های برق آغاز شده بود.

وسایل گرمایشی که در سختی دسترسی به سوخت هایی از قبیل گاز یا نفت سفید در چادرها، خطرآفرین بودن استفاده از این نوع سوخت ها و سهولت دسترسی به برق در چادرها، از نوع برقی تهیه شده‌اند، بار اصلی تأمین گرمایش مردم مناطق زلزله زده را بر دوش دارند.

از اینرو با افزایش سرمای هوا در این مناطق، شاهد رشد مصرف وسایل گرمایشی برقی و به تبع آن شاهد رشد مصرف برق هستیم. در این بین بیشترین مصرف برق را وسایلی چون هیترهای برقی دارند. وسایلی که گرمایشی مطلوبی را تأمین می کنند اما مصرف برق آنها بسیار زیاد است و بعضاً افزایش بیش از حد بار در کابل های توزیع برق موجب بروز آتش سوزی می شود.


عکس/آتش در چادر زلزله‌زدگان – حوادث
کپی رایت: منبع مطلب