خانه > سلامت > امتناع محمود عباس از دیدار با معاون ترامپ-سلامت

امتناع محمود عباس از دیدار با معاون ترامپ-سلامت


 خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، «ریاض المالکی» روز شنبه اعلام کرد که «محمود عباس» رئیس این تشکیلات با «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا دیدار نخواهد کرد و هیچگونه ارتباط و مراوده ای میان مقامات آمریکا و فلسطین برقرار نخواهد شد.

این اظهارات ریاض المالکی در شرایطی مطرح شد که نشست اتحادیه عرب در قاهره با محور بحث و گفتگو پیرامون شناسایی رسمی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا برگزار شد و محمود عباس نیز تصریح کرد که واشنگتن دیگر «میانجی صلح» نخواهد بود.

المالکی در گفتگو با خبرنگاران در قاهره گفت: «ما در تلاش برای یافتن یک میانجی جدید از میان برادران عرب خود و جامعه بین المللی هستیم؛ یک میانجی که بتواند برای دستیابی به راه حل دو دولت به ما یاری رساند».

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین به صراحت اعلام کرد که این تشکیلات با تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس کاملاً مخالف است.

وی با تأکید بر اینکه علاوه بر فلسطین، تمام کشورهای دنیا با این اقدام رئیس جمهور آمریکا مخالف هستند، افزود: «موضع اخیر آمریکا در خصوص قدس در تضاد با قوانین بین المللی است و تصمیم دونالد ترامپ از لحاظ قانونی و سیاسی باطل است».

از سوی دیگر، خبرگزاری دولتی منا نیز روز شنبه گزارش داد که کلیسای قبطی مصر در اعتراض به تصمیم واشنگتن برای شناسایی رسمی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، دیدار با معاون رئیس جمهور آمریکا را رد کرد.

گفتنی است که مایک پنس تصمیم داشت در سفر خود به خاورمیانه در اواخر ماه میلادی جاری، با مقامات این کلیسا دیدار کند.

خبرگزاری منا اعلام کرد که در جریان دیدار معاون رئیس جمهور آمریکا از قاهره، کلیسای قبطی مصر «از میزبانی مایک پنس معذور است».

این کلیسا تصمیم اخیر دونالد ترامپ را تصمیمی خواند که «در زمانی نامناسب و بدون اعتنا به احساسات میلیونها نفر» گرفته شده است.


امتناع محمود عباس از دیدار با معاون ترامپ
کپی رایت: منبع مطلب