خانه > سلامت > علت مسمومیت 23 دانش آموز زنجانی مشخص شد – مراقبت-سلامت

علت مسمومیت 23 دانش آموز زنجانی مشخص شد – مراقبت-سلامت


سلامت نیوز:معاون آموزش و پرورش استان زنجان نصب بخاری به روش غیراستاندارد را دلیل مسمومیت ۲۳ دانش‌آموز زنجانی عنوان کرد و گفت: لزوم تعمیرات سیستم گرمایشی مدرسه پیش از آغاز سال تحصیلی مکاتبه شده بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، یعقوبعلی عبادی امروز در جمع خبرنگاران در مورد حادثه مسمومیت 23 دانش‌آموز اظهار داشت: مدرسه‌ای که حادثه در آن اتفاق افتاده بود در قالب خرید خدمات آموزشی به بخش خصوصی واگذار شده بود.

وی با اشاره به اینکه موتورخانه این مدرسه در شهرک مهدیه دچار مشکل شده بود ابراز کرد: با اعلام مسئولان مدرسه به آموزش و پرورش، مراتب به سازمان نوسازی و تجهیز مراتب اطلاع داده شده بود تا نسبت به تعمیر و بازسازی موتورخانه اقدام شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه اداره نوسازی فورا اقدام خود برای تعمیر موتورخانه را آغاز کرد گفت: دیگ‌ها و لوله‌ها نیازمند تعویض بود و به دلیل اینکه مدرسه تا انجام تعمیرات تعطیل نشود یک بخاری که نصب آن استاندارد نبود در سالن مدرسه تعبیه شد و نشت گاز منوکسید کربن از آن به مسمومیت دانش‌آموزان انجامید.

وی افزود: مسئولان مدرسه و آموزش و پرورش بلافاصله متوجه حادثه و دانش‌آموزان به بیمارستان‌های آیت‌الله موسوی و ولیعصر (عج) اعزام شدند و با عیادتی که شب گذشته از آن‌ها انجام دادیم حال همگی مساعد گزارش و از بیمارستان مرخص شدند و در حال حاضر در مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

عبادی عنوان کرد: تعمیر موتورخانه انجام شده و لوله‌ها در حال تعویض است و به دلیل اینکه مدرسه دو شیفت کار می‌کند انجام این کار زمان‌بر بوده و شب‌ها مشغول به کار هستند و تا جمعه سیستم گرمایشی مدرسه در اختیار افراد طرف قرارداد قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش نیازهای خود در مورد تعمیرات سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی را در مورد فضاهای فیزیکی مدرسه همه ساله قبل از تابستان به اداره نوسازی اعلام می‌کند اما به دلیل فراوانی زیاد نیازها و محدود بودن اعتبارات تخصیصی، اداره نوسازی مجبور است بر اساس اولویت‌ها اقدامات را انجام دهد.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه این مدرسه نیز به عنوان اولویت تعمیراتی به اداره نوسازی و تجهیز مدارس پیشنهاد شده بود ابراز کرد: پیش از این مکاتبه کرده بودیم و سوابق مکاتبات موجود است اما نوسازی هم با توجه به اعتبارات موجود و تشخیص مهندسان فنی به ترتیب اولویت تعمیرات را انجام می‌دهد و این مدرسه نیز جزو لیست تعمیرات قرار داشت.

وی تصریح کرد: سیستم گرمایشی این مدرسه در حال تعمیر بود اما تنها مشکلی که وجود داشت به ناهماهنگی بین آموزش و پرورش و موسسه غیردولتی که خدمات آموزشی مدرسه را ارائه می‌داد مربوط می‌شد که خوشبختانه این مشکل برطرف شد.


علت مسمومیت 23 دانش آموز زنجانی مشخص شد – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب