خانه > سلامت > برج تاریخی گزک تخریب شد-سلامت

برج تاریخی گزک تخریب شد-سلامت


خبرگزاری تسنیم: سید حسن میرصادقی امشب و در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به وقوع زلزله  6.2 ریشتری ‌ساعت 12 و 13 دقیقه و 17ثانیه و در عمق 10 کیلومتری زمین در منطقه هجدک اظهار داشت: بلافاصله پس از وقوع زلزله به منطقه رفته و در آنجا مستقر شدم.

وی با بیان اینکه نیروهای جمعیت هلال‌احمر از قبل در منطقه مستقر بودند گفت: کانون زلزله امروز در روستای “گزک” بود.

فرماندار راور با بیان اینکه از قبل به ساکنان این روستا چادر داده شده بود تصریح کرد: خوشبختانه آب و برق هیچ مشکلی نداشت اما در لحظه اول زلزله آنتن‌دهی موبایل قطع شد.

وی با بیان اینکه این زمین‌لرزه خسارت جانی نداشته است افزود: تنها تعدادی از خانه‌های قدیمی باقیمانده از زلزله قبل فروریخت.

میرصادقی با اشاره به اینکه منطقه سرد و کوهستانی است و توزیع پلاستیک بررای کشیدن بر روی چادرها شروع شده گفت: مردم نگران هستند و نمی‌توانند در خانه‌ها ساکن شوند و درخواست کانکس دارند.

وی با بیان اینکه در شهر راور نیز مردم جلوی فرمانداری جمع شده و تقاضای چادر دارند افزود: در این شرایط سخت و هوای سرد زندگی در چادر سخت و دشوار است.

فرماندار راور با بیان اینکه قنوات نیز از زلزله گذشته آسیب دیدند اما پس‌لرزه‌ها اجازه بازسازی نمی‌دهد گفت: آثار تاریخی در روستای گزک که یک برج بوده تخریب شده است.


برج تاریخی گزک تخریب شد
کپی رایت: منبع مطلب