خانه > سلامت > اتهام زنی مجدد وزیر خارجه فرانسه به ایران-سلامت

اتهام زنی مجدد وزیر خارجه فرانسه به ایران-سلامت


1508003 335 اتهام زنی مجدد وزیر خارجه فرانسه به ایران سلامت

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه فرانسه روز سه شنبه ایران را متهم کرد که سعی دارد تا محور نفوذی را از سوریه به دریای مدیترانه ایجاد کند.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، «ژان ایو لودریان» در سخنانی پیرامون نقش روسیه و ایران در حمایت از «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه برای قدرت گرفتن مجدد گفت: «روسیه کمک‌های هوایی و زمینی به سوریه ارائه می‌دهد و ایران نیز شبه نظامیان خود و حزب‌الله را تجهیز می‌کند.»

لودریان که با شبکه دوم تلویزیون فرانسه گفت‌‌وگو می‌کرد با اتهام زدن به ایران و ادعای تلاش تهران برای برتری منطقه‌ای در رقابت با عربستان و با بیان اینکه هرگونه توافق درباره آینده سوریه مستلزم «استقلال، عدم فشار و حضور از جانب دیگر کشورها» است، گفت: «حضور ایران در سوریه و میل این کشور به ایجاد محوری از مدیترانه به تهران: خیر!»

وزیر خارجه فرانسه در حالی این سخنان را بیان  کرد که «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه قصد دارد به زودی به تهران سفر کند.

او در توضیح درباره دلیل این سفر گفته بود: «ما با همه گفت‌وگو می‌کنیم. در شرایط فعلی سوریه مهم است و به ایران بگوییم که راه حل بحران خاورمیانه این است که عراق، سوریه و لبنان مستقل و دارای حق حاکمیت باقی بمانند.»


اتهام زنی مجدد وزیر خارجه فرانسه به ایران
کپی رایت: منبع مطلب