خانه > سلامت > بازگشت مازادها به فهرست شفر-سلامت

بازگشت مازادها به فهرست شفر-سلامت


ایران ورزشی: استقلال هنوز فرصت جذب یک بازیکن آزاد را دارد. بنابراین اگر در نقل و انتقالات نیم فصل بخواهند بازیکنی خارجی را به خدمت بگیرند این امتیاز برای استقلال همچنان محفوظ است اما درباره جذب دیگر بازیکنانی که نام شان چند روزی است مطرح می‌شود، بن‌بست‌هایی وجود دارد و استقلال نمی‌تواند بدون دریافت مبلغ قابل توجه-که البته بعید است باشگاهی حاضر به پرداختش باشد، آن هم بازیکنانی که در استقلال نا‌موفق بوده‌اند- یا جذب بازیکنی از آن تیم‌ها بازیکنی را از فهرست خود خارج کند. نقل و انتقالات پیچیده‌ای در انتظار باشگاه استقلال است. یک نقل و انتقالات کاملا دشوار که شاید در نهایت منجر به جا به جایی‌های اندکی شود. به احتمال فراوان استقلال باید با همین بازیکنان در نیم فصل دوم خودش را جلو ببرد.

باشگاه استقلال برای خارج کردن نام برخی بازیکنان و جذب بازیکنان مورد نظرش با مشکلاتی مواجه شده و ممکن است در ادامه روزهای نقل و انتقالاتی شاهد خروج تعداد کمی از بازیکنان باشیم. آن هم بازیکنانی که باشگاه استقلال به طور کلی به این نتیجه رسیده که نمی‌توانند کارآیی لازم را در نیم فصل دوم داشته باشند.

 شاید تنها مجتبی جباری که از سوی مدیران استقلال طرد شده کنار گذاشته شود و شاید هم یعقوب کریمی، تا جا برای بازگشت بهنام برزای و محسن کریمی به فهرست نیم فصل دوم باز شود. گرچه خارج شدن نام این بازیکنان از فهرست نیم فصل دوم هم هنوز قطعی به نظر نمی‌رسد به این دلیل که کنار گذاشتن جباری و یعقوب کریمی باشگاه را متحمل ضررهای مالی خواهد کرد و پیش از کنار گذاشتن آنها ابتدا باید تسویه حساب مالی انجام شود. باشگاه استقلال در مذاکراتی که اخیرا با بازیکنانی که در لیست شفر قرار گرفته‌اند، داشته نتوانسته نظر مدیران این بازیکنان را برای معاوضه جلب کند.

 در واقع مدیران عامل دیگر تیم‌ها به مدیران باشگاه استقلال گفته‌اند که بازیکنانی همچون شهباززاده، بیت سعید و حتی پادوانی را می‌خواهند اما حاضر نیستند در ازای این بازیکنان بازیکنی را به استقلال بدهند. برای مثال باشگاه ذوب‌آهن، یکی ازطرف‌های معامله باشگاه استقلال پیشنهاد معاوضه شهباززاده با مرتضی تبریزی را نپذیرفته و این باشگاه قصد دارد تبریزی را حفظ کند و شهباززاده را هم به خدمت بگیرد که نفع این معامله تماما به جیب باشگاه اصفهانی خواهد رفت، نه استقلال.

 درباره جذب محمد قاضی هم مذاکراتی میان دو طرف انجام شده که باشگاه مشهدی خواستار چند بازیکن استقلال شده. این معامله هم به ضرر استقلال است و بعید است که باشگاه تن به چنین پیشنهادی داده و صرفا برای اینکه محمد قاضی را به خدمت بگیرد، دو، سه بازیکنش را از دست بدهد. درباره حسن بیت سعید هم که در استقلال موفق نبوده و کادرفنی بی‌میل نیست به جایش بازیکن جدید به خدمت بگیرد اخبار متفاوتی به گوش می‌رسد.

 باشگاه فولاد خوزستان این بازیکن را می‌خواهد اما از سویی باشگاه استقلال هم می‌خواهد برخی بازیکنان فولاد را به خدمت بگیرد که فولادی هم مانند باشگاه ذوب آهن با این پیشنهاد موافق نیستند و می‌خواهند بیت سعید را بدون از دست دادن بازیکنی به خدمت بگیرند. در نتیجه انتقال این بازیکن به خوزستان به بن بست خورده و بعید است که باشگاه استقلال بدون دریافت بازیکنی حاضر به از دست دادن همین بیت سعیدی باشد که در لیگ هفدهم هرگز نمایش مطلوبی در ترکیب استقلال نداشته و به بازیکنی نیمکت نشین بدل شده.

در این شرایط مسوولان نقل  وانتقالات استقلال تصمیم درستی اتخاذ کرده‌اند و قصد ندارند بازیکنی را تا زمانی که جذب بازیکن جدیدی قطعی شده باشد از دست بدهند. همانطور که گفته شد تنها ممکن است بازیکنانی همچون جباری که با مدیران استقلال مشکل دارد یا یعقوب کریمی که از دیدگاه مربیان استقلال نمی‌تواند کمکی به این باشگاه کند، با رضایت همه اعضای فنی و غیر فنی از فهرست کنار گذاشته شوند تا شاید جا برای بازگشت برزای و محسن کریمی باز شود که این اقدام هم مستلزم تامین بودجه مکفی است. به هرحال شرایط امروز موجب می‌شود احتمال ماندن بازیکنانی همچون بیت سعید، شهباززاده و پادوانی در ترکیب نیم فصل دوم استقلال بیشتر شود و این بازیکنان همچنان با پیراهن استقلال در لیگ دیده شوند. بازیکنانی که نتوانسته‌اند باری از روی دوش استقلال بردارند و روزهای ناموفقی را رقم زده‌اند.

انتظار بود که بیت سعید و شهباززاده در گلزنی مردان موفقی باشند اما این دو بازیکن به رغم مبالغ هنگفتی که از استقلال دستمزد گرفته‌اند کارآیی لازم را در نیم فصل نخست نداشته‌اند. با توجه به اینکه باشگاه استقلال می‌خواهد بازیکنان جدید را در شرایطی به خدمت بگیرد که با یکی از این بازیکنان معاوضه شوند پروژه کنار گذاشتن آنها منتفی به نظر می‌رسد که در این شرایط کار کادر فنی استقلال دشوارتر از هر زمان دیگری خواهد بود و باید تمرینات را به گونه‌ای پیش ببرند که این بازیکنان به مرز آمادگی برسند. شاید در زمانی که تا آغاز بازی‌های نیم فصل دوم باقی مانده بشود این بازیکنان را طوری آماده کرد که بعد از این شرایط مطلوب‌تری داشته باشند. استقلال یک بازی در جام حذفی هم دارد که علی الظاهر ساده به نظر می‌رسد و اگر این بازیکنان در آن بازی که هفته بعد برگزار می‌شود بتوانند گل بزنند بارقه‌های امید جاری خواهد شد.

فولاد و ذوب‌آهن ناامید، استقلال هم ناامید


مجموع این اتفاقات موجب شده نه باشگاه‌هایی همچون ذوب آهن که شهباززاده را قطعا می‌خواهد به خواسته‌اش برسد، نه باشگاه فولاد که برای بیت‌سعید حاضر به پرداخت 300 میلیون شده و نه استقلال که می‌خواسته با خارج کردن نام این بازیکنان، گزینه‌های مورد نظرش را از باشگاه فولاد یا ذوب‌آهن بگیرد. به این ترتیب بعید است که اساسا در نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران شاهد جابه جایی‌های بزرگی باشیم.


بازگشت مازادها به فهرست شفر
کپی رایت: منبع مطلب