خانه > سلامت > ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا-سلامت

ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا-سلامت

برترین‌ها – ترجمه از الهام مظفری: آلفرد هیچکاک، پرندگانش را خیلی خوب نمی‌شناخت، در غیر این صورت از کلاغ و مرغ نوروزی در فیلم‌ ترسناک پرندگانش استفاده نمی‌کرد. پرندگان واقعا وحشتناکی در قاره‌های مختلف و در جزایر دورافتاده کمین کرده اند که جزء ترسناک‌ترین و آزاردهنده‌ترین حیوانات به شمار می‌روند و در اینجا با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید.

پلیکان سفید بزرگ


پلیکان‌های سفید بزرگ در سواحل اوراسیا پرسه می‌زنند و منقارهای چند گالنی خود را با ماهی و موجودات دریایی پر می‌کنند. هرچند آن‌ها محدودیت زیادی برای بلعیدن طعمه یا شکار حیوانات بسیار بزرگتر هم ندارند. اخیرا فیلمی از یک پلیکان در پارک لندن گرفته شده که یک کبوتر در دهان دارد و سپس آن را زنده زنده قورت می دهد. پرندگان کمی می‌توانند به این سادگی یک پرنده دیگر را قورت دهند. حتی مرغ‌های نوروزی بالغ و قره غازهای جوان هم غرق و بلعیده شده اند.

 

1513572 165 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 
1513573 193 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 


کرکس گینه


کرکس‌های گینه پرندگان فوق العاده ترسناکی هستند. این پرندگان وحشی با منقارهای تیز به صورت گروهی شکار می‌کنند و پستانداران کوچک را می‌کشند. بااین حال ظاهر آن‌ها وحشتناک‌تر است. آن‌ها پرهای تیره‌ای دارند که از میان آن‌ها گردنی شبیه مار بیرون آمده است. سر آن‌ها تقریبا بدون پر است و تنها چند پر به آن چسبیده است. چشمان خیره و قرمز روشن به ظاهر ترسناک آن‌ها می‌افزاید. برای حل اختلافات ارضی، نر‌ها با مهمیزهای تیز پاهایشان به هم حمله می‌کنند و حریف خود را با منقارهای تیزشان زخمی می‌کنند.

 

1513574 265 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 
1513575 390 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 

آنهینگا


این پرنده که بیشتر با نام پرندگان مار شناخته می‌شوند، وقتی از عمق باتلاق بالا می‌آید، فقط گردن و منقار تیزش قابل مشاهده است. این پرندگان آبی عجیب کاملا سیاه هستند و صدای عجیبی دارند و می‌توانند به آرامی در آب فرو روند و سپس کاملا زیر آب ناپدید شوند. این پرندگان با ظاهر ترسناک و عادات اسرارآمیز خود الهام بخش خرافات و افسانه‌های زیادی بوده اند. برای کمک به غواصی این پرنده، پرهایشان کاملا ضدآب نیست و خیلی وقت‌ها دیده شده که خشک از زیر آب بیرون آمده اند.
1513576 579 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 

1513577 592 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 


مرغ مقلد هود


مرغ مقلد هوک یکی از پرندگان جزایر گالاپاگوس اکوادور است. این پرندگان نغمه خوان با کمبود منابع غذا و آب شیرین در جزایر خشک گالاپاگوس سازگار شده اند و خون پرندگان دریایی جوان را می‌نوشند. نوک خمیده و تیز آن‌ها برای این روش تغذیه نفرت انگیز مناسب است.

 

1513578 619 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 

1513579 437 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 


فنچ خون آشام


فنچ‌های خون آشام با استفاده از نوک تیزشان که برای گرفتن حشرات سازگار شده، عادت وحشتناکی پیدا کرده و به پرندگان بالغ و جوان و با هر ابعادی نزدیک می شوند و با پاهایشان به آن ها چنگ می‌زنند و سپس آن‌ها را با نوکشان زخمی می‌کنند و خونشان را می‌خورند. فرار کردن از دست این خون آشام کوچک سخت است و به خاطر متابولیسم بالایی که دارد خیلی زود دوباره برمی گردد.

 

1513580 989 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 

1513581 888 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 


عسلیاب بزرگ


عسلیاب‌های بزرگ با هدایت انسان‌ها به سوی کندوهای عسل، رابطه قوی با آن‌ها ایجاد کرده اند. اما تنها پرنده‌ای که به انسان‌ها در کسب و کار کمک می‌کند رفتار عجیب و ترسناکی دارد. آن‌ها بدون پر از تخمی بیرون می‌آیند که در لانه یک پرنده نغمه خوان گذاشته شده و سپس با قلاب نوک خود جوجه‌ها را می‌درند و می‌خورند و در نهایت تنها جوجه عسلیاب باقی می‌مانند. هرچه این پرندگان بزرگتر می‌شوند قلاب نوکشان کم کم از بین می‌رود.

 

1513582 362 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 

1513583 878 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 


عقاب تاجدار آفریقایی


جنوب مرکزی و شرق آفریقا زیستگاه حیوان بزرگی است که ممکن است حتی انسان را هم بخورد. عقاب تاجدار آفریقایی یکی از بزرگترین پرندگان شکاری این سیاره است و میمون‌ها یکی از غذاهای اصلی آن‌ها به شمار می‌رود. حتی یکی از این عقاب ها یک بچه هفت ساله را در راه مدرسه دزدید و مردم با زحمت توانستند کودک را از چنگال او بیرون بکشند. آنتلوپ‌ها یکی دیگر از غذاهای مورد علاقه آن‌ها هستند که متاسفانه تعدادشان در زیستگاه آن‌ها کاهش یافته است. در یک نمونه دیگر، یک جمجمه کوچک انسان از لانه عقاب‌های تاجدار آفریقایی کشف شد.

 

1513584 346 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 

1513585 398 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 


سنگ‌چشم خاکستری بزرگ


این پرنده یکی از بستگان فوق العاده کلاغ هاست. این پرنده نغمه خوان یک شکارچی وحشی است که صدای پرندگان دیگر را تقلید می‌کند و وقتی نزدیک شدند آن‌ها را می‌کشد. از آنجا که این پرندگان چنگال ندارند، طعمه خود را به طرف نزدیکترین سیم خاردار یا بوته خار می‌کشانند و پس از زخمی شدن آن‌ها را می‌درند و می‌خورند.

 

1513586 628 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 

1513587 705 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت

 

مرغ طوفان غول پیکر قطب جنوب

فیلم‌های پنگوئن نتوانسته اند سایه‌های تیره و ترسناکی که بر سر این پرندگان دوست داشتنی وجود دارد آشکار کنند. مرغ‌های طوفان قطب جنوب ۸ کیلوگرم وزن دارند و طول آن‌ها با بال های باز است به دو متر می‌رسد. آن‌ها به کلونی‌های پنگوئن‌ها حمله می‌کنند و هیچ پنگوئنی از خطر این پرندگان دریایی با چشمان زرد و ظاهر ترسناک در امان نیست.این پرندگان حملات بی رحمانه و وحشیانه‌ای مثل عقاب دارند.

 

1513588 135 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 

1513589 753 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 


لک‌لک کفن‌ودفن یا لک‌لک مارابو

لک لک مارابو واقعا ترسناک‌ترین پرنده ای است که روی زمین زندگی می‌کند. این موجودات بزرگ شاید بزرگترین پرندگان این سیاره باشند که ارتفاعشان به ۱.۵ متر و طولشان با بال‌های باز به ۳ متر می‌رسد. سر گوشتی و بی موی آن‌ها اغلب با خون لکه دار شده در حالی که طول منقار استخوانی رنگ بزرگشان به ۳۵.۵ ساتیمتر می‌رسد. به دلیل ظاهر و عادات غذاییشان به این پرنده، لک لک کفن و دفن هم می‌گویند و با صدای وحشتناکی که دارند شکارچیان را از کشته هایشان دور می‌کنند. این لک لک‌ها بچه هایی که به آن‌ها نزدیک شوند را می‌کشند؛ کاملا برخلاف تصویری که از آن‌ها داشتیم که «بچه‌ها را لک لک ها می‌آورند.»

 

1513590 904 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

 

1513591 905 ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا سلامت 

ترسناک‌ترین و خونخوارترین پرندگان دنیا
کپی رایت: منبع مطلب