Home > سلامت > دوپینگ الکترونیکی در شطرنج!-سلامت

دوپینگ الکترونیکی در شطرنج!-سلامت

[ad_1]

خبرگزاری فارس: استفاده از وسایل کمکی در شطرنج ممنوع است و در طول مسابقه هر شطرنج باز تنها و تهها باید به سلول های خاکستری اش تکیه کند. با این وجود برخی از شطرنج بازان متخلف می کوشند با استفاده از وسایل جانبی بخت پیروزی را برای خود بالا ببرند. آنچه می توان آن را دوپینگ الکترونیکی نامید.

در تورنمنت B فستیوال شطرنج در بندورم اسپانیا، مسئولان برگزار کننده به فردی برای استفاده از وسیله الکترونیکی در بازی مشکوک شدند. دیداری که با نتیجه بسیار بالا  و به شکل یکطرفه به اتمام رسید، ظن شطرنج‌باز بازنده را برانگیخت تا بازی را آنالیز کند. پس از یک پیروزی دیگر، کمیسیون ضدتقلب برای اولین بار بررسی خود را آغاز کرد و متوجه شد درک شطرنج باز با نتیجه بازی هم خوانی ندارد.

شطرنج باز برنده و متقلب به اندازه ای ناتوان بود بود که  حتی نمی‌توانست جای شاه و وزیر را درست قرار دهد! پس از این اتفاق از شطرنج باز خانم خواسته شد تا محتویات جیب خود را نشان دهد و در این لحظه به طرز عجیبی چیزی درون شلوارش پیدا شد؛ او از یک وسیله شبیه به کنترل تلویزیون استفاده می‌کرد. وسیله ای که در حقیقت یک کمک وسیله الکترونیکی جانبی برای حل مسائل شطرنج بود. پس از این اتفاق، این شطرنج باز از این تورنمنت اخراج شد.

 دوپینگ الکترونیکی در شطرنج! سلامت

[ad_2]
دوپینگ الکترونیکی در شطرنج!
کپی رایت: منبع مطلب