خانه > سلامت > هر شهروند تهرانی باید یک امدادگر باشد-سلامت

هر شهروند تهرانی باید یک امدادگر باشد-سلامت


خبرگزاری ایلنا:  عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: زلزله ۵.۲ ریشتری تهران نشان داد شهروندان آمادگی لازم برای مقابله با زلزله را نداشته و به نوعی دچار سردرگمی شده بودند.

محمود صادقی  با بیان اینکه زلزله ۵.۲ ریشتری تهران می تواند محک مناسبی برای ارزیابی میزان آمادگی دستگاه های امدادی باشد، گفت: این زلزله تا حدی نشان داد که تهران ضربه پذیر و آسیب پذیر است به گونه ای که شاهد ترافیک سنگینی در خیابان های تهران به ویژه معابر کم عرض بودیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: ترافیک سنگین پس از وقوع زلزله دیشب تهران بیانگر این بود که مردم تهران برای مقابله با زلزله آماده نبوده و آموزش های لازم را ندیده و به نوعی دچار سردرگمی بودند.

وی با تاکید بر اینکه آموزش های لازم برای مواجهه با بحران باید به مردم تهران ارائه شود، تصریح کرد: شب گذشته اطلاعاتی از مراکز مدیریت بحران و سوله ها در اختیار مردم قرار داده شد این در حالی است که این اطلاعات باید قبل از بحران و به طور مداوم به مردم ارائه شود و شهروندان از وجود چنین مراکزی آگاه باشند تا در اولین فرصت بتوانند به این مراکز پناه ببرند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با بیان اینکه هر شهروند تهرانی باید یک امدادگر باشد، افزود: آموزش و آمادگی شهروندان برای مقابله با بحران امری ضروری است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد؛ در این رابطه نیاز است تمامی دستگاه ها برای مواجهه با بحران بحران های احتمالی در حال آماده باش باشند و همچنین سوله هایی که در آنها تغییر کاربری داده شده هر چه سریع تر به ماهیت اصلی خود بازگردانده شوند تا در زمان بحران بتوانند مثمرثمر واقع شوند.

عضو مجمع نمایندگان تهران در گفت‌وگو با خانه ملت با تاکید بر اینکه آمادگی مواجهه با بحران های احتمالی باید در دستگاه ها چندین برابر شود از تراکم فروشی و ساخت برج های بلند در پایتخت انتقاد کرد و گفت: متاسفانه ساخت و سازهای غیراصولی و برج های بلندمرتبه در معابر کم عرض امدادرسانی به مصدومان در زمان بحران را با مشکل مواجه می کند.


هر شهروند تهرانی باید یک امدادگر باشد
کپی رایت: منبع مطلب