خانه > سلامت > گشت شبانه معاونان دادستان تهران در شب یلدا-سلامت

گشت شبانه معاونان دادستان تهران در شب یلدا-سلامت


خبرگزاری ایسنا: طرح جمعی گشت شبانه معاونان دادستان تهران در شب یلدا (۳۰/ ۱۰/ ۹۶) با حضور در بازداشتگاه ها، کلانتری ها، بیمارستان ها، اماکن حضور معتادین متجاهر، ورزشگاه‌ها، مراکز آتش‌نشانی، سوله های بحران(با توجه به زلزله اخیر) و برخی رستوران ها به ریاست عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران اجرا شد.

 جعفری دولت آبادی در جلسه مقدماتی این طرح به تشریح وضعیت اجتماعی شهر تهران، بررسی نحوه ارائه خدمات در شب ها به شهروندان و لزوم نظارت سرپرستان نواحی دادسرا بر بازداشتگاه ها، کلانتری ها، وضعیت خدمت رسانی به شهروندان پرداخت و معاونان دادستان به گروه های چند نفره تقسیم شدند و مقرر شد هر گروه حداقل از یک کلانتری، اورژانس یک بیمارستان، یک بازداشتگاه، اماکن مرتبط با حضور معتادین متجاهر، برخی اماکن عمومی مثل بوستان ها و رستوران های عرضه کننده قلیان بازدید کنند.

جعفری دولت آبادی با حضور در بازداشتگاه آگاهی مرکز با ۲۲۰ نفر از متهمان بازداشتی ملاقات چهره به چهره کرد و حسب مورد دستور لازم داده شد.

بازدید از مناطق حضور معتادین متجاهر در جنوب شهر و گفت و گو با آنان موضوع دیگری بود که دادستان تهران به آن توجه کرد.

معتادین رها شده در معابر از فقدان اماکنی برای بیتوته کردن در شب ها گلایه مند بودند اما تعداد آنان در مقایسه با بازدیدهای گذشته کاهش یافته بود. کسبه منطقه نیز از نا امنی ناشی از حضور معتادان در معابر عمومی شدیدا انتقاد کردند.

بازدید از مراکز عرضه کننده قلیان در تهران از جمله در منطقه فرحزاد که با حضور رئیس پلیس اطلاعات و امنیت تهران بزرگ انجام شد، نشان داد که برخی از رستوران ها کماکان به این تخلف ادامه می دهند.

حضور مقامات دادسرا در کلانتری ها، بیمارستان ها، مراکز درمانی، خدماتی، ورزشی و اماکن عمومی به نحو همزمان در شهر تهران می تواند به تقویت انضباط اجتماعی در شهر کمک کرده و نیز نظارت بیشتر دادستان بر مراکز انتظامی، بازداشتگاه ها، توجه به حقوق عامه و رعایت حقوق شهروندی را عملی سازد.


گشت شبانه معاونان دادستان تهران در شب یلدا
کپی رایت: منبع مطلب