خانه > سلامت > کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در خط سه مترو-سلامت

کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در خط سه مترو-سلامت


خبرگزاری میزان: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: سرفاصله حرکت قطار‌ها در خط سه مترو به ۹ دقیقه کاهش یافت؛ ضمن اینکه تغییراتی نیز در جهت افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در خط ۴ متروی تهران صورت گرفته است.

 فرنوش نوبخت گفت: پیش از این سرفاصله حرکت قطار‌های مترو در بخش شمالی خط ۳ به 10 دقیقه کاهش یافته بود و اکنون ۲ رام قطار دیگر به تعداد قطار‌های فعال در این خط اضافه و سرفاصله حرکت قطار‌ها به ۹ دقیقه رسیده است.

وی با بیان اینکه با اضافه شدن این دو رام قطار جدید، در روز‌های عادی سرفاصله حرکت قطار‌ها از ۱۰ دقیقه به ۹ دقیقه و در روز‌های تعطیل سرفاصله حرکت قطار‌ها از ۱۵ دقیقه به ۱۲ دقیقه کاهش یافته است تصریح کرد: در مجموع ۲۰ حرکت در روز‌های عادی و ۳۰ حرکت در روز‌های تعطیل به مجموع حرکت قطار‌ها در خط ۳ اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: با این تغییرات ۳۵ هزار سفر در روز‌های عادی و ۵۰ هزار سفر در روز‌های تعطیل به ظرفیت خط سه متروی تهران اضافه می‌شود.

نوبخت در ادامه از افزایش تعداد حرکت قطار‌ها در خط ۴ خبر داد و گفت: با افزایش ۳۸ حرکت و مجموع اعزام ۴۰۴ حرکت در روز، ظرفیت پذیرش مسافر در این خط افزایش پیدا کرده است.

به گفته وی در آبان ماه سرفاصله حرکت قطار‌ها در خط ۴ متروی تهران در روز‌های عادی به ۴ دقیقه کاهش یافت و اکنون نیز با اضافه شدن حرکت‌های جدید، به طور میانگین روزانه صد هزار سفر به ظرفیت خط ۴ اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تصریح کرد: در عصر روز‌های پنجشنبه نیز با اضافه شدن ۸ حرکت، سرفاصله حرکت قطار‌های این خط از ۷ به ۶ دقیقه کاهش پیدا کرده است؛ ضمن اینکه با افزایش ۱۶ حرکت، سرفاصله حرکت قطار‌های خط ۴ در روز‌های جمعه و تعطیل هم از ۹ به ۸ دقیقه رسیده است.

نوبخت با اشاره به شروع فصل سرما خاطرنشان کرد: در حال حاضر با کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در خطوط مترو و افزایش ظرفیت متروی تهران به عنوان پاک‌ترین، ایمن‌ترین و سریع‌ترین وسیله حمل‌ونقل عمومی درون شهری، در جهت کاهش آلودگی هوا و ترافیک پایتخت گام مؤثری برداشته شده است و مطمئنا با تأمین ناوگان‌های بیشتر سرفاصله حرکت قطار‌ها در خطوط متروی تهران بازهم کاهش خواهد یافت.


کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در خط سه مترو
کپی رایت: منبع مطلب