خانه > سلامت > برخی از وزرای روحانی ضعیف هستند-سلامت

برخی از وزرای روحانی ضعیف هستند-سلامت


عصر ایران: عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این پرسش که آیا نقد به روحانی باید دسیسه قلمداد و خطاب شود یا خیر گفت: نباید همه انتقادات به سمت روحانی باشد برخی از وزرا ضعیف هستند و با توجه به جامعه رای 29 اردیبهشت انتخاب نشده اند نماینده های مجلس باید این وزرای ضعیف را مورد سوال قرار دهند تا بار مضاعف از روی دوش شخص آقای روحانی برداشته شود.

عضو بنیاد باران ادامه داد: رییس دولت اصلاحات و جمع مشورتی ایشان نسبت به کمپین‌های مختلفی که علیه دولت روحانی بوجود آمده است، مشکوک و مخالف چنین جریانی هستند. طبیعتا به نظر من چون ایشان تجربه ریاست جمهوری داشته اند و در دوره ریاست ایشان دولت قدرت بیشتری داشته است می دانند که محدودیت های جدی برای رییس جمهور وجود دارد و نهادهای موازی مانع این می شوند که اهداف دولت به طور کامل محقق شود.

وی ادامه داد: : لذا معتقدند آقای روحانی در شرایطی به ریاست جمهوری رسیده اند که وضعیت سیاسی کشور حساس است و در نتیجه حجم مطالبات را نباید به این شدت به روی آقای روحانی متمرکز کرد. آقای روحانی یک فرد نیست بلکه یک تیم و یک کابینه است که در حال فعالیت است و در چنین شرایطی برخی از اصلاح طلبان معتقدند که مجلس در این زمینه کم توجهی و کوتاهی می کند.

ناصری خاطرنشان کرد: به هر حال مجلس به وزرا رای اعتماد داده است اما می تواند برخی از وزرای دولت را که ضعیف عمل می کنند را مورد استیضاح قرار دهد. در چنین شرایطی که مجلس این وظیفه را انجام نمی دهد تمام انتقادها به شخص روحانی بازگشته و البته آقای روحانی به دنبال اهداف و آرمان های خودش هست و آنها را پیگیری می کند. بنابراین به نظر می رسد که مجلس وظیفه نظارتی خود را به خوبی دنبال نمی کند.

وی افزود: کابینه دولت یک کابینه یکدست و هماهنگ نیست معتقدیم که برخی از وزرا ضعیف عمل می کنند. بخش عمده کمپین های انتقادی که ایجاد شده مربوط به مطالبات معیشتی و سیاسی مردم است و طبیعتا این موضوع وزرای اختصاصی خودش را دارد و به همین دلیل مجلس باید وزرای مربوطه را بازخواست کند که چرا وظایفشان را به درستی انجام نمی دهند.

عضو بنیاد باران اظهار کرد: همه مطالبات را بر روی دوش آقای روحانی آوردن این شائبه آقای خاتمی را تایید می کند. اصلاح طلب ها همیشه گفته اند که بنا به ضرورت و شرایط موجود و همچنین مصلحت جامعه از آقای روحانی حمایت می کنیم اما انتقادهای مشفقانه ای هم داریم که آنها را در جلسات خصوصی و گاها در فضای عمومی بیان می کنیم. اما اینکه این انتقاد ها بعد از چند ماه که از انتخابات می گذرد به دامنه کمپین ها و موج ها در فضای مجازی به یک شکل غیر متعارف برسد باید به عقبه آن شک کرد.

وی با اشاره به اینکه، در حال حاضر صدا و سیما و خیلی از رسانه های اثر گذار در جامعه که مخالف دولت روحانی هستند به این فضا دامن می زنند یادآوری کرد: این ها البته غافل از این موضوع هستندکه نا امیدی از دولت نا امیدی از آقای روحانی نیست بلکه نا امیدی از خیلی چیزها است که دودش در نهایت به چشم کل نظام خواهد رفت.

ناصری تصریح کرد: آقای خاتمی را نباید به صورت منفرد دید و اگر چه به صورت کاریزماتیک در در رای آوردن آقای روحانی تاثیر داشته است اما آقای خاتمی را باید مجموعه ای از اصلاح طلبان اصلی و شوراهای مختلف آن دید. این اعضا همیشه نقد های خودشان را به صورت مشفقانه و منطقی بیان کرده اند و البته اصلاح طلبان معتقدند که در شرایط کنونی هیچ کس بهتر از آقای روحانی برای اداره کردن کشور نیست.

وی اضافه کرد: شخصیت و موقعیت ملی و بین المللی آقای خاتمی ایجاب می کند که اگر مطالبی هم در انتقاد از دولت داشته اند در مکاتبات خصوصی و جلسات خصوصی به آقای روحانی بیان کنند. بنابراین این انتظار را نباید داشت که آقای خاتمی در فضای عمومی و رسانه ای انتقاد کنند. می توان چنین گفت که آقای خاتمی معتقدند که تا پایان دوره باید از آقای روحانی حمایت کرد و در عین حال انتقاد هم به دولت باید انجام شود. اما آقای خاتمی معتقدند که بار این انتقادات نباید به دوش آقای روحانی ریخته شود چرا که همچنان که آقای خاتمی به صورت تیمی فعالیت می کنند آقای روحانی نیز یک تیم هست و بالاخره بخشی از مطالبات و نا رضایتی ها باید به کل این تیم وارد شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: باید توجه داشته باشیم که بخشی از مطالبات و نارضایتی ها درست است اما بخشی از آن نیز عجولانه است چرا که مردم ما مردمی عجولی هستند و می خواهند نتیجه یک کار بزرگ را خیلی زود ببینند. کار بزرگ را مردم ما در 29 اردیبهشت انجام دادند و نتیجه آن نیاز به زمان دارد. دولت هم باید ضمن اینکه تلاش می کند مشکلات مردم را برطرف کند در قسمت اطلاع رسانی و اقناع سازی افکار عمومی بهتر عمل کند و باید مشکلاتی که در پیش پای دولت وجود دارد را به صورت شفاف برای مردم بازگو کند.

ناصری در پایان تاکید کرد: برخی از وزرای دولت روحانی ضعیف هستند و با توجه به جامعه رای 29 اردیبهشت انتخاب نشده‌اند و در نتیجه نماینده های مجلس باید این وزرای ضعیف را مورد سوال قرار دهند تا بار مضاعف از روی دوش شخص آقای روحانی برداشته شود.


برخی از وزرای روحانی ضعیف هستند
کپی رایت: منبع مطلب