خانه > رسانه تصویری > مجموعه تلویزیونی عصر پاییزی

مجموعه تلویزیونی عصر پاییزی

داستان مجموعه تلویزیونی «عصر پاییزی» در یک عمارت نیمه قدیمی و کمی عجیب اتفاق می افتد. مردی در 65 سالگی تجدید فراش می کند و این ازدواج حوادثی را در پی دارد که حتی ساکنان عمارت را تحت تأثیر قرار می‌دهد. خانواده گسترده ای که از بستگان نوعروس 60 ساله اند با مادر همسر سابق داماد پیر درگیر می شوند. در این میان پسر خانواده که مهندسی خلاق اما خجالتی است به تدریج وارد یک ماجرای عاشقانه می شود، شخصیت عوض می کند و به فردی کارآفرین تبدیل می شود.

عصر پاییزی در 50 قسمت در گروه مجموعه‌های تلویزیونی شبكه اول سیما و با مشاركت وزارت تعاون، كار و امور اجتماعی در حال تولید است و سایر عوامل اصلی كه حضورشان قطعی شده عبارتند از: نویسندگان: علی میرمیرانی، آزاده محسنی، سمانه نامدار، انتخاب بازیگران: محمدرضا شریفی‌نیا، مدیر تصویربرداری: سیروس عبدلی، صدابردار: هادی معنوی، طراح گریم: ایمان امیدواری، طراح صحنه: علی شایان فر، طراح لباس: مریم رحمانی، دستیار اول كارگردان و برنامه‌ریز: منصور وثوقی، مدیر تولید: ناصر نصیری، عكاس: لیلا خوشكنار.

 
در هم تنیدگی این 2 ماجرا نیز به فراز و فرود داستان کمک شایانی کرده و باعث شده است فضای شیرین و جذابی به وجود بیاید.

در این مجموعه، بازیگرانی همچون محمدرضا شریفی نیا، نسرین مقانلو، کوروش تهامی، فرزاد حسنی، سپیده خداوردی، سعید پیردوست و علی سلیمانی بازی می کنند. «اصغر نعیمی» کارگردانی این مجموعه را و تهیه کنندگی اش را «جمال شیرمحمدی» برعهده دارد. مجموعه «عصر پاییزی» در 50 قسمت در گروه مجموعه های تلویزیونی شبکه اول سیما و با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال تولید است. «محمدرضا شریفی نیا» علاوه بر بازی، انتخاب بازیگران این مجموعه را هم برعهده داشت و فیلم نامه آن را هم علی میرمیرانی، آزاده محسنی و سمانه نامدار نوشته اند.

درباره کارگردان
اصغر نعیمی: او کارگردان فیلم های سینمایی «بی وفا» و «سلام بر عشق» است و کارگردانی چند قسمت از مجموعه «چهارچرخ» را نیز برعهده داشت.

فیلم شناسی بازیگران
کوروش تهامی: او متولد 1350 در تهران و دانش آموخته رشته تئاتر است. او برای نخستین بار در فیلم «سینما سینماست» بازی کرد و سپس در فیلم هایی نظیر ساحره، شراره، این زن حرف نمی زند، به رنگ ارغوان، شبانه، نسل جادویی و برف روی شیروانی داغ به ایفای نقش پرداخت.
سعید پیردوست: نقش آفرینی این بازیگر سینما و تلویزیون با بازی در فیلم «گوزن ها»ی مسعود کیمیایی ماندگار شد اما با بازی در مجموعه های مهران مدیری به شهرت رسید. از جمله سریال هایی که او بازی کرده است می توان به پاورچین، باغچه مینو، شب های برره، نقطه چین، باغ مظفر، مرد هزار چهره، قهوه تلخ و ویلای من اشاره کرد.
نسرین مقانلو: این بازیگر اهل ارومیه است و تاکنون در فیلم هایی همچون همه دختران من، همسر، نابخشوده، دختری در قفس، مهمان مامان، سوپراستار، نفوذی و راه بهشت نقش آفرینی کرده است.