خانه > سلامت > نفت بالاترین قیمت از 2015 را ثبت کرد-سلامت

نفت بالاترین قیمت از 2015 را ثبت کرد-سلامت


خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، روز پنج‌شنبه در حالی که تداوم کاهش تولیدات نفت به رهبری اوپک باعث تقویت بازار شده است، قیمت‌های نفت همچنان افزایش یافت و به سطحی رسید که از بیش از ۲.۵ سال گذشته تا کنون دیده نشده است.

همچنین قیمت‌ها با وضعیت بازارهای سهام آسیایی تقویت شد که در روز پنج‌شنبه با تاثیر گرفتن از داده‌های اقتصادی قدرتمند در اقتصادهای برتر جهان، آمریکا، آلمان و ژاپن، تا مقادیر رکوردهای ۱۰ ساله خود اوج گرفتند.

نفت خام تگزاس غرب آمریکا (دابلیوتی‌آی) در ساعت ۱۵:۴۵ به وقت تهران با ۵۴ سنت یا ۰.۹ درصد افزایش نسبت به قیمت بسته شده قبلی به قیمت ۶۲.۱۷ دلار برای هر بشکه رسید. این شاخص در معاملات امروز در مدت کوتاهی در قیمت ۶۲.۲۱ دلار معامله شد که بالاترین سطح آن از می ۲۰۱۵ است.

نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، در قیمت ۶۸.۱۹ دلار برای هر بشکه معامله شد که ۳۵ سنت یا ۰.۹ درصد از قیمت بسته شده قبلی بالاتر است. قیمت برنت در معاملات امروز به رکورد ۶۸.۲۷ دلار هم رسید که بالاترین قیمت آن از می ۲۰۱۵ تا کنون است.

در صورتی که یک افزایش قیمت یک روزه کوتاه در ماه می ۲۰۱۵ را در نظر نگیریم این قیمت‌ها بالاترین قیمت نفت خام از دسامبر ۲۰۱۴ تا کنون هستند که این درست قبل از آغاز افت قیمت نفت در آن دوران بود.

آب و هوای سرد و یخبندان در آمریکا هم باعث شده است که تقاضای کوتاه‌مدت برای نفت و به خصوص نفت گرمایشی افزایش یابد.

ویلیام‌اولوفلین، تحلیل‌گر بخش سرمایه‌گذاری، در شرکت اوراق بهادار ریوکین در استرالیا، می‌گوید: در حالی که سطح ذخایر انبارهای نفت به میانگین ۵ ساله آن نزدیک‌تر می‌شود، به وضوح قیمت‌های نفت در بازار رو به رشد خواهند بود.

طبق اعلام موسسه سوخت آمریکا، در ایالات متحده، ذخایر انبارهای نفت در هفته منتهی به ۲۹ دسامبر، با ۵ میلیون بشکه کاهش به ۴۲۷.۸ میلیون بشکه رسیده است.


نفت بالاترین قیمت از 2015 را ثبت کرد
کپی رایت: منبع مطلب