خانه > سلامت > مسلمانان برابر زر و تزویز قیام کنند-سلامت

مسلمانان برابر زر و تزویز قیام کنند-سلامت


خبرگزاری ایسنا: یکی از مراجع تقلید شیعه گفت: مسلمانان جهان همواره باید در برابر زر و تزویز قیام کنند و تا زمان ظهور ولی عصر(عج) این قیام تداوم دارد.

 آیت‌الله «حسین نوری همدانی» امروز در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت دهه بصیرت و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم با وی با اشاره به یوم الله 19 دی ماه عنوان کرد: قیام خونین 19 دی در پی توهین به امام خمینی(ره) شکل گرفت و مردم خشم و انزجار خود را از طاغوت نشان دادند.

این مرجع تقلید شیعه افزود: در خصوص قیام مسلمانان علیه ظلم و کفر معانی و عبارات زیادی وجود دارد و نشان می دهد مسلمانان جهان همواره باید در برابر زر و تزویز قیام کنند و تا زمان ظهور ولی عصر(عج) این قیام تداوم دارد.

وی تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید که به قیام رسول خدا امر کردیم و ایشان از جانب ما عهده درا قیام بزرگی شد؛ این قیام پیامبر(ص) تحولات زیادی در جهان به وجود آورد و بسیاری از افراد را نسبت به دین مبین اسلام خاشع و خاضع کرد.

وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم به مسلمانان یادآوری هایی دارد و می گوید خداوند به شما ماوا داد تا در قلب و جان دیگران جای بگیرند.

این مرجع تقلید شیعه اظهار داشت: طبق این آیات مسلمانان فراموش نکنند زمانی را که زیر سلطه کفار بودند کل آزادی خواهان جهان با شما پیوند دارند شما از نظر فرهنگی و سیاسی و اقتصادی ضعیف بودید و خوف می کردید و خود را ضعیف می دانستید اما خداوند به شما قدرت داد.

وی گفت: قرآن کریم در مورد قیام انبیای الهی آیاتی دارد که طبق آن قیام حضرت ابراهیم(ع) در برابر نمرود و حضرت موسی(ع) در برابر فرعون از آن جمله می باشد.

آیت الله نوری همدانی در مورد جایگاه شهر قم نیز بیان کرد: اهل‌بیت(ع) هم به شهر مقدس قم توجه ویژه‌ای داشته‌اند و روایات زیادی از این شهر داریم و حتی در حدیثی از قم به معنای قیام یاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: حتی در کتاب تاریخ قم، از امام موسی کاظم(ع) نقل‌ شده است که مردی از قم برمی‌خیزد و مردم را به‌حق دعوت می‌کند؛ از علائم حقانیت آخرالزمان تاریخ قم است در این باره امام صادق(ع) فرمودند زمانی خواهد رسید که اهل قم بر تمام مردم زمین حجت می‌شوند و صدای اسلام ناب محمدی را در تمام دنیا از قم می‌شنوند.

وی یادآور شد: ما باید به دنیا نشان دهیم قدرت ما ولایی است و می توانیم در یک روز جمعیت کثیری را جمع کنیم بدانید که ما قدرت داریم و شما ابرقدرت ها در برابر ما قدرتی ندارید این نظام ولایی است که دارای چنین قدرتی می باشد.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: ما باید انقلابی باشیم و انقلابی بمانیم و این راه مذهب و دین ما می باشد، ماوا در قلب دیگران است همان گونه که نظام جمهوری اسلامی در دل ضعیفان ماوا دارد خداوند به شما نصرت داد.

وی گفت: برکات انقلاب زیاد است و باید شکرگزار آن باشیم حفظ این نظام رسالت سنگینی است و باید اقتدار و عزت انقلاب را در جهان نشان دهیم.

این  مرجع تقلید شیعه یادآور شد: هیچ حکومتی چنین قدرتی ندارد و این قدرت اهل‌بیت(ع) است روزهایی که زیر سیطره استکبار بودیم را فراموش نکنید که تعدادمان بسیار اندک بود، اما امروز جمعیت ما خیلی بیشتر است.


مسلمانان برابر زر و تزویز قیام کنند
کپی رایت: منبع مطلب