خانه > سلامت > رئال مثل بارسا زیبا بازی نمی‌کند-سلامت

رئال مثل بارسا زیبا بازی نمی‌کند-سلامت


1543175 726 رئال مثل بارسا زیبا بازی نمی‌کند سلامت

ورزش سه: رئال مادرید مدافع عنوان قهرمانی لالیگا و چمپیونزلیگ است؛ ولی شاگردان زیدان در حال حاضر، 16 امتیاز با بارسلونای صدرنشین فاصله دارند. حال ژاوی به انتقاد از مادرید پرداخت و تاکید کرد که رئال هویت و فلسفه ای برای فوتبالش ندارد.

او گفت:” بارسلونا برای یک بازیکن، امتحان نهایی است. به نظرم سخت ترین باشگاه و همچنین پرتوقع ترین باشگاه جهان است. مادرید به اندازه بارسا زیبا بازی نمی‌کند. در برنابئو اگر یک مدافع توپ را به میان تماشاچی ها شوت کند، مشکلی ندارد. این فرهنگ آنهاست. آنها تشویق می‌کنند. در نوکمپ از زمان یوهان کرویف، اگر کسی توپ را به میان تماشاچی ها شوت کند، با واکنش منفی روبرو می‌شود. تیم مادرید با هدایت مورینیو مستقیم بازی می‌کرد. مورینیو به بازیکنانش می‌گفت که هیچگاه توپ را متوقف نکنند و سپس رونالدو، بنزما یا دی ماریا مسیر بازی را عوض می‌کردند. حالا آنها گرت بیل را دارند و نمی‌خواهند فوتبال بازی کنند.

علت نتایج ضعیف رئال این است که 7 بازیکن برای حمله حرکت می‌کنند و کاسمیرو به تنهایی سعی در پوشش فضاها دارد. سرجیو بوسکتس نمی‌تواند چنین نمایشی داشته باشد؛ زیرا کند است. کاسمیرو بسیار سریع است؛ ولی او دائما دچار مشکل می‌شود؛ زیرا روی خیلی وجوه او کار نشده است. شخصیت او بیشتر دفاعی است، بیشتر تکل می‌کند و زمین را پوشش می‌دهد؛ ولی نمی‌تواند زمان و مکان را در اختیار بگیرد. اگر کاسمیرو را از سن 12 ، 13 یا 15 سالگی در اختیار داشتند، خیلی بهتر می‌بود.”


رئال مثل بارسا زیبا بازی نمی‌کند
کپی رایت: منبع مطلب