خانه > سلامت > آتش سوزی در پتروشیمی آبادان-سلامت

آتش سوزی در پتروشیمی آبادان-سلامت


خبرگزاری ایسنا: واحد ۶۰۰ مجتمع پتروشیمی آبادان دچار حریق شد و عملیات اطفاء حریق در حال انجام است.

در نخستین دقایق بامداد پنجشنبه (۷ تیر) واحد ۶۰۰ مجتمع پتروشیمی آبادان دچار حریق شد.

در حل حاضر دود غلیظی در منطقه وجود دارد و اکیپ اطفاء حریق شهرداری آبادان و تیم‌های پزشکی وارد منطقه شده‌اند.

فرماندار آبادان در این‌باره گفت: آتش‌سوزی واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان در حال اطفا است. با مدیریتی که بلافاصله پس از آتش‌سوزی رخ داد، خوشبختانه حریق در حال مهار است.

عزیزالله شهبازی افزود: اکیپ‌های اطفاء حریق در منطقه در حال مهار آتش در واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان هستند. هماهنگی‌هایی نیز صورت گرفته تا در صورت نیاز از شهرستان‌های اطراف نیروهای کمکی وارد منطقه شوند.

وی درباره مصدومان حادثه اظهار کرد: تاکنون سه مصدوم به صورت سرپایی درمان و برای معاینه کامل به بیمارستان منتقل شده‌اند اما ممکن است تعداد مصدومان بیشتر باشد.

شهبازی ادامه داد: اکیپ‌های اطفاء حریق در منطقه در حال تلاش هستند تا آتش‌سوزی در هرچه سریعتر مهار شود.

مهار نسبی آتش‌سوزی در پتروشیمی آبادان/حال یکی از مصدومان وخیم است

فرماندار آبادان گفت: آتش در واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان در آستانه خاموشی است و امیدواریم تا ساعاتی دیگر آتش به طور کامل مهار شود.

عزیزالله شهبازی در گفت‌وگویی درباره آتش‌سوزی در واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان اظهار کرد: با حضور همه واحدهای اطفای حریق در منطقه، آتش‌سوزی واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان در حال مهار شدن است و کارشناسان نیز با حضور در منطقه در حال بررسی علت آتش‌سوزی هستند.

همچنین، مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از مصدومیت شش نفر در این حادثه خبر داد و اظهار کرد: این حادثه شش مصدوم داشته که چهار نفر از این مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند. دو مصدوم دیگر به دلیل شدت سوختگی به بیمارستان سوانح و سوختگی آیت‌الله طالقانی اهواز منتقل شده‌اند.

حاجی‌زاده افزود: بنا بر اعلام مرکز اورژانس، حال یکی از مصدومان منتقل شده به بیمارستان اهواز به دلیل شدت جراحت و سوختگی، وخیم گزارش شده است.

وی با اشاره به انتشار خبری درباره مفقود شدن یک نفر در حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی آبادان اظهار کرد: فردی که در ابتدای وقوع این حادثه مفقود اعلام شده بود، خوشبختانه پیدا شده و حال وی مساعد است.

حاجی‌زاده ادامه داد: تیم‌های اطفای حریق همچنان در منطقه حضور دارند و در صورتی که آتش مجدداً شعله‌ور نشود، تا ساعاتی دیگر آتش در واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان به صورت کامل خاموش خواهد شد


آتش سوزی در پتروشیمی آبادان
کپی رایت: منبع مطلب