خانه > سلامت > بی ثباتی در ایران به نفع آمریکا نیست-سلامت

بی ثباتی در ایران به نفع آمریکا نیست-سلامت


ایرنا: مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت که بی ثباتی در ایران به نفع هیچ کس نیست ، حتی به نفع آمریکا هم نخواهد بود.

 اوغلو این مطلب را در پاسخ به خبرنگار شبکه تلویزیونی ان.تی.وی ترکیه درباره ایران بیان کرد.

وی در مصاحبه با این شبکه تلویزیونی درباره سوریه نیز گفت :بر اساس تفاهم امضا شده در مذاکرات آستانه و سوچی، ایران و روسیه به عنوان کشورهای ضامن دولت سوریه و ترکیه نیز به عنوان ضامن نیروهای معارض و مخالفان دولت دمشق تعیین شده اند، با این وجود هم اکنون نیروهای دولتی سوریه به مناطق کاهش تنش حمله می کنند.

وی ادامه داد: روسیه، ایران و آمریکا در قبال نقض توافق کاهش تنش و آتش بس در سوریه مسوول هستند.

اوغلو با اشاره به توافق و تفاهم روسیه و آمریکا برای هماهنگی در خصوص جنوب سوریه بیان کرد: درگیری ها در سوریه به خصوص در مناطق کاهش تنش باید متوقف شود.

وی اظهار کرد: اگر این درگیری ها متوقف نشود، تمامی نتایج توافقات و راه حل های سیاسی در قالب روند آستانه، ژنو و سوچی اهمیت و ارزش خود را از دست خواهد داد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین گفت: اگر شرایط کنونی ادامه یابد، هرج و مرج و تنش در سوریه ادامه خواهد داشت و بر این اساس لازم است که هر کسی به تعهدات خود طبق توافقات آستانه و سوچی عمل کند.

وزیر امورخارجه ترکیه افزود: ما موضع خود را در این خصوص اعلام کردیم و آمریکا نیز در این باره مسئول است چرا که با روسیه یک توافق دوجانبه امضا کرده اند و باید تدابیر لازم را برای توقف درگیری ها در مناطق کاهش تنش صورت دهند.

وی تاکید کرد: ما در خصوص کاهش تنش و درگیری توافق کرده ایم اما اکنون حملات در مناطق کاهش تنش انجام می شود و نمی توانیم نسبت به این امر بی تفاوت باشیم.

چاووش اوغلو تاکید کرد: متاسفانه این گونه اتفاقات و ادامه درگیری ها در مناطق کاهش تنش اعتماد بین کشورها را نیز مخدوش می کند.


بی ثباتی در ایران به نفع آمریکا نیست
کپی رایت: منبع مطلب