خانه > سلامت > نمی‌توانیم درباره غزه بی‌تفاوت باشیم-سلامت

نمی‌توانیم درباره غزه بی‌تفاوت باشیم-سلامت


خبرگزاری فارس: «لیندیوی سیسیولو» وزیر خارجه آفریقای جنوبی با «غیرقابل قبول» خواندن حملات رژیم صهیونیستی به فلسطینیان به ویژه در نوار غزه اعلام کرد که این کشور تا اطلاع ثانوی سفیر خود را به فلسطین اشغالی برنمی‌گرداند.

دولت آفریقای جنوبی که اواخر اردیبهشت ماه در اعتراض به حملات رژیم صهیونیستی به معترضان در غزه، سفیرش در فلسطین اشغالی را فراخوانده روز یکشنبه اعلام کرده که نمی‌تواند درباره وضعیت فلسطینیان بی تفاوت باشد.

به نوشته پایگاه «تایمز اسرائیل»، وزیر خارجه آفریقای جنوبی ضمن حمایت از تصمیم ۲۴ اردیبهشت این کشور در فراخواندن سفیر این کشور در تل‌آویو، گفت: «من خیلی خوشحالم که سفیر را فراخواندم».

آفریقای جنوبی در بیانیه‌ اردیبهشت ماه خود اعلام کرده بود: «دولت آفریقای جنوبی با شدیدترین لحن ممکن اقدامات خشونت‌آمیز اخیر توسط نیروهای مسلح اسرائیل در طول مرز غزه که به کشته شدن بیش از ۴۰ غیرنظامی منجر شده را محکوم می‌کند»

آفریقای جنوبی در این بیانیه با تاکید بر اینکه «قربانیان، در حال شرکت در تظاهرات مسالمت‌آمیز علیه افتتاح تحریک‌آمیز سفارت آمریکا در بیت‌المقدس بودند»، اعلام کرد که سفیر خود در رژیم صهیونیستی را فراخوانده است .

طبق گزارش یک مرکز فلسطینی که ۱۲ تیر منتشر شده، از زمانی که آمریکا قدس را به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرده ۲۰۲ فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه شهید شده‌اند.

وزیر خارجه آفریقای جنوبی امروز مخالفت این کشور با حملات رژیم صهیونیستی به ساکنان نوار غزه را تکرار کرد و گفت: «این کار نقض قوانین بین‌المللی بوده است؛ نقضی که برای مدت طولانی ادامه داشته و ما نمی‌توانیم این موضوع را نادیده بگیریم».

وی همچنین اعلام کرد که آفریقای جنوبی تا زمانی که وضعیت در نوار غزه بهبود نیابد و حملات رژیم صهیونیستی متوقف نشود، سفیر خود را بر نمی‌گرداند.


نمی‌توانیم درباره غزه بی‌تفاوت باشیم
کپی رایت: منبع مطلب