خانه > سلامت > همیلتون فاتح گرندپری آلمان شد-سلامت

همیلتون فاتح گرندپری آلمان شد-سلامت

خبرگزاری تسنیم: یازدهمین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان در حالی در پیست «هوکن هایم» آلمان برگزار شد که لوئیس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس در دور تعیین خط به عنوان چهاردهم رسیده بود اما اتفاقاتی که در طول مسابقه افتاد باعث قهرمانی همیلتون شد.

سباستین فتل، راننده آلمانی تیم فراری در دور 54 به خاطر یک اشتباه کوچک و انحراف از پیست،‌ نتوانست مسابقه را تمام کند و این بهترین فرصت برای مرسدس و همیلتون بود. همچنین بارانی که به مدت 3 دقیقه در آلمان بارید، بسیاری از محاسبات را برای استفاده از لاستیک‌های مناسب و پیت استاپ به هم ریخت.

همیلتون فاتح گرندپری آلمان شد

در پایان مسابقه اما لوئیس همیلتون با زمان یک ساعت و 32 دقیقه و 29 ثانیه و 845 هزارم ثانیه زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و اول شد. پس از وی، والتری بوتاس، هم تیمی همیلتون با اختلاف 4.535 ثانیه به مقام دوم رسید و کیمی رایکونن از فراری، سوم شد.

در پایان این مرحله از مسابقات، همیلتون با 188 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و فتل با 171 امتیاز دوم است و رایکونن با 131 امتیاز در مکان سوم قرار دارد. در دره بندی تیمی هم مرسدس، فراری و ردبول، اول تا سوم هستند.

مرحله بعدی مسابقات فرمول یک در مجارستان برگزار می‌شود.


همیلتون فاتح گرندپری آلمان شد
کپی رایت: منبع مطلب