خانه > سلامت > عفونت چشم واگیر دارد – بیماری – مراقبت-سلامت

عفونت چشم واگیر دارد – بیماری – مراقبت-سلامت


image 13970506804025 عفونت چشم واگیر دارد   بیماری   مراقبت سلامت

سلامت نیوز: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عفونت چشم بیشتر از طریق انتقال ویروس بروز پیدا می کند، این بیماری واگیر دارد و به راحتی از طریق ترشحات چشم و وسایل آلوده منتقل می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،قاسم فهرایی افزود: عفونت چشم از طریق ویروس به علت رعایت نکردن بهداشت فردی در سطوح چشم ایجاد می شود و قرنیه را درگیر می کند.

وی اظهار داشت: این عفونت با قرمزی چشم، تورم شدید پلک ها، ترشح چشم، ترس از نور، کاهش دید و کدورت قرنیه همراه است.
این چشم پزشک ادامه داد: عفونت‌ چشم تا زمان بهبودی معمول دو هفته طول می‌کشد و خارج شدن چرک از چشم از علائم دیگر این عفونت است.
فخرایی گفت: عفونت چشم در تابستان شایع تر است. این بیماری درمان فوری ندارد، و به راحتی انتقال می‌یابد و به دلیل اینکه عوارضی به همراه دارد باید به آن توجه داشت و نظافت شخصی را در هنگام آلودگی رعایت کرد.

به گفته وی، عفونت‌ چشم درد زیادی ایجاد می‌کند و از طریق ترشحات چشمی و وسایل آلوده انتقال می‌یابد و اگر اقدام درمانی صورت نگیرد، ممکن است برای قرنیه درگیری ایجاد کند و باعث مشکل جدی در بینایی فرد شود.
فخرایی افزود: برای کاهش درد و از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌های عفونت چشم می توان از کمپرس آب یخ و گرم استفاده کرد. همچنین باید به‌طور مداوم چشم‌ها را شست‌وشو داد و هر بار داخل و خارج چشم کاملا تمیز شود.


عفونت چشم واگیر دارد – بیماری – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب