خانه > سلامت > مدیران استقلال برای خرید تبریزی جدی نیستند-سلامت

مدیران استقلال برای خرید تبریزی جدی نیستند-سلامت


1754737 308 مدیران استقلال برای خرید تبریزی جدی نیستند سلامت

فارس: سعید آذری، مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در مورد پیروزی مقابل نساجی مازندران در هفته اول لیگ گفت: بازی سختی بود، مسابقه در گرمای ۳۸ درجه و رطوبت ۷۸ درصدی کار را برای هر تیمی سخت می‌کند که خوشبختانه تیم ما در این بازی موفق شد. ذوب‌آهن از ۲۶ خرداد تمرینات خود را آغاز کرد و مبارزه جانانه‌ای هم مقابل نساجی داشت. تیم نساجی هم با وجود آنکه دیر تشکیل شد و جواد نکونام فرصت لازم را برای آماده‌سازی و هماهنگی تیم نداشت اما تیمش مردانه مقابل ما مبارزه کرد.

وی در مورد اینکه حواشی مثل قطع برق ورزشگاه در ساری برای ذوب‌آهن پیش آمده بود، گفت: نمی‌خواهم وارد چنین فضاهایی شوم شاید قطع برق مربوط به برنامه سراسری بوده است. دیروز هم خانه ما ۴ ساعت برق نداشت، نباید آن را تعمدی قلمداد کنیم، من یکساله مدیرعامل باشگاه نساجی بودم و مردم آن منطقه را می‌شناسم. چنین چیزی در قاموس مردم آن منطقه و اهالی ورزشی نساجی نیست.

آذری در مورد دیدار با استقلال در هفته دوم لیگ گفت: بازی با تیم‌های بزرگ مثل استقلال، سپاهان و پرسپولیس مسابقه‌های انگیزشی است. بازی با تیم‌های بزرگ انگیزه خوبی به بازیکنان می‌دهد؛ نمازی سرمربی تیم ما هم توانمندی آنالیز هر تیمی را دارد و استراتژی خوبی برای هر مسابقه برای ذوب‌آهن در نظر می‌گیرد. بازی سختی با استقلال داریم.

وی در مورد اینکه چرا نسبت به قرعه‌کشی لیگ و میهمانی ذوب‌آهن در هفته‌های ابتدای لیگ معترض بوده، گفت: در ۷-۸ سال اخیر ذوب‌آهن همواره در هفته اول خارج از اصفهان بازی کرده. آیا این قرعه کشی اتفاقی است؟

آذری در مورد اینکه چند درصد از ظرفیت ورزشگاه در اختیار هواداران استقلال قرار می‌گیرد، گفت: طبق آئین نامه ما موظف هستیم که فقط ۱۰ درصد ظرفیت ورزشگاه را به هواداران استقلال بدهیم اما شورای تأمین استان و فرمانده میدان تصمیم نهایی را در این زمینه اتخاذ می‌کند بنابراین از هواداران ذوب‌آهن می‌خواهم که به موقع در ورزشگاه حضور داشته باشند زیرا اگر سکوهای ورزشگاه خالی باشد نمی‌توانیم هواداران استقلال را پشت درب معطل نگه داریم و فرمانده میدان در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند.

بنابراین با همه احترامی که برای هواداران استقلال قائل هستم از هواداران ذوب‌آهن می‌خواهم که به موقع به ورزشگاه بیایند. ما نمی‌خواهیم در خانه‌مان میهمان باشیم، امروز هم جلسه یگان ویژه با مدیران دو باشگاه سپاهان و ذوب‌آهن برگزار می‌شود و ما مطالبات خود را در این جلسه اعلام می‌کنیم که یکی از آنها اختصاص ۱۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه به هواداران میهمان است. وظیفه داریم که در این زمینه اطلاع رسانی کنیم تا هواداران حریف به ورزشگاه نیایند زیرا ما میزبان هستیم.

آذری در مورد بحث انتقال مرتضی تبریزی به استقلال اعلام کرد: چهارشنبه گذشته در نامه‌ای به مدیران باشگاه استقلال شرایط انتقال تبریزی را اعلام کردیم و ۳ روز کاری به آنها فرصت دادیم تا این انتقال انجام شود. مهلت استقلال امروز عصر به پایان می‌رسد، باشگاه استقلال توانمندی جذب تبریزی را دارد البته در گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای اعلام شده بود که باشگاه ذوب‌آهن ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت این انتقال پول می‌خواهد اما دیدید که مبلغ درخواستی ما ۷۰۰ میلیون تومان زیر این قیمت بود.

آذری با اشاره به پیشنهاد خارجی تبریزی عنوان کرد: مرتضی تبریزی ۲ پیشنهاد از تیم‌های عربی و اروپایی هم دارد، ما اگر بخواهیم تبریزی را به یک باشگاه خارجی بدهیم رقمی در حدود ۳ میلیارد تومان (۲۹۰ هزار دلار) نصیب باشگاه می‌شود اما ما به خاطر میهن‌پرستی و عرق باشگاه‌های ایرانی اولویت را به استقلال می‌دهیم حتی با وجود آنکه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از فروش خارجی تبریزی بیشتر نصیب باشگاه می‌شود.

ما نمی‌خواستیم تبریزی را به حریف استقلال در آسیا بفروشیم و برای استقلال و هوادارانش ارزش و احترام قائل بودیم زیرا نمی‌خواستیم این بازیکن به تیمی برود که حریف آسیایی استقلال است.

آذری در مورد اینکه چند درصد احتمال می‌دهد تبریزی به استقلال برود، گفت: واقعیت آن است که من هر بازیکنی را که می‌خواستم بگیرم خودم به باشگاه فروشنده می‌رفتم و با مدیران آن باشگاه مذاکره می‌کردم. زمانی که می‌خواستم کاوه رضایی را از سایپا بخرم ۳ روز در تهران بودم و با سبحانی مدیر باشگاه سایپا مذاکره کردم. برای خرید هادی محمدی و مسعود حسن‌زاده هم آن زمان نزد عابدینی رفتم. واقعیت این است که احساس می‌کنم مدیران باشگاه استقلال تصمیمشان برای خرید مرتضی تبریزی جدی نیست و اقدام عملی در این زمینه از آنها مشاهده نمی‌کنم.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به حمایت‌های یزدی‌زاده مدیرعامل جدید کارخانه ذوب‌آهن عنوان کرد: می‌خواهم از مهندس یزدی‌زاده تشکر کنم که با حمایت‌هایشان مانع از تحرکات مشکل‌ساز برای ذوب‌آهن شدند. این برد را هم به جناب مهندس یزدی‌زاده و کارگران پرتلاش و زحمت کش کارخانه ذوب‌آهن تقدیم می‌کنم.


مدیران استقلال برای خرید تبریزی جدی نیستند
کپی رایت: منبع مطلب