خانه > سلامت > معاینه فنی خودروها کنترل می شود – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست-سلامت

معاینه فنی خودروها کنترل می شود – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست-سلامت


image 13970507371993 معاینه فنی خودروها کنترل می شود   آلودگی هوا و هواشناسی   محیط زیست سلامت

سلامت نیوز: دوربین های کنترل ترافیک تهران از اول آبان خودروهایی که نیاز به معاینه فنی دارند را به صورت 24 ساعته کنترل می کنند..

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از کنترل معاینه فنی تمامی خودروها از اول آبان ماه خبر داد و گفت: ما از الان باید به فکر زمستان باشیم، امسال در کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که سازمان محیط زیست دبیر آن است، پیش بینی شده است که از اول آبان ماه خودروهایی که نیاز به معاینه فنی دارند توسط همه دوربین ها در سطح تهران به صورت 24 ساعته کنترل شوند.
از اول آبان چه خودروهایی که وارد شهر تهران می شوند و چه در تهران هستند هم باید معاینه فنی داشته باشند.
او گفت: خودروها تا 4 سال پس از تولید معاف از معاینه فنی هستند و وسایل حمل و نقل عمومی هم هر شش ماه یکبار باید معاینه فنی بگیرند.
پورسیدآقایی افزود: از دیگر اقداماتی که باید از اول آبان انجام شود اینکه تمام خودروها، کامیون ها و اتوبوس هایی که دیزلی هستند، باید معاینه فنی دریافت کنند، حتی خودروهای سرویس های عمومی.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مبلغ معاینه فنی را 22 هزار تومان برای سواری ها اعلام کرد و گفت : اگر مراجعه کنندگان زیاد شود، مراکز را شبانه روزی خواهیم کرد، البته نوبت دهی اینترنتی را هم پیش بینی کرده ایم، حتی معاینه فنی سیار تعبیه شده است و همه تمهیدات فراهم شده است تا مردم معاینه فنی بگیرند.
پورسید آقایی با اشاره به استفاده مسئولان از خطوط ویژه افزود: تا وقتی که مسئولین از مردم جدا شوند، درکی از مشکل مردم نخواهند داشت و این مشکل جدی است.
برای این که مسئولین مشکل خودشان را برای ترافیک حل کرده اند از خطوط ویژه استفاده می کنند، کار درستی نیست و استفاده از خطوط ویژه باید برای مسئولین هم ممنوع شود.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی درباره پیام هایی که این روزها بابت بدهی به شهروندان ارسال می شود، گفت: پیامک هایی که به شهروندان ارسال شده است جنبه اطلاع رسانی دارد، ما شماره همراه کسانی را که داشته ایم، مبلغ بدهی آنها را پیامک کرده ایم.
او گفت: کسانی که وارد طرح ترافیک می شوند، علاوه بر جریمه پلیس، به دلیل اینکه عوارض پرداخت نکرده اند، بدهی برای آنها منظور می شود.
پور سید آقایی گفت: کسانی که عوارض پرداخت نکرده اند و به طرح ترافیک آمده اند باید عوارض خودرو را پرداخت کنند و شهروندان اگر در سامانه تهران من عضو شوند می توانند وضعیت طرح ترافیک شان را چک کنند.


معاینه فنی خودروها کنترل می شود – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست
کپی رایت: منبع مطلب