خانه > سلامت > هکتور کوپر، گوی سبقت را از کی‌روش ربود-سلامت

هکتور کوپر، گوی سبقت را از کی‌روش ربود-سلامت

ورزش سه: هکتور کوپر، سرمربی سابق تیم ملی مصر به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ازبکستان انتخاب شد.

سرمربی ۶۲ ساله آرژانتینی و سابق تیم ملی مصر به عنوان سرمربی تیم ملی ازبکستان انتخاب شد. کوپر همراه با مصری‌ها در گروه نخست جام جهانی روسیه حضور یافت و در نهایت با سه شکست خداحافظی تلخی با شاگردان خود داشت.

حال سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا مهم‌ترین وظیفه کوپر در ازبکستان را موفقیت آن‌ها در جام ملت‌های آسیا می‌داند. جایی که ازبک‌ها در گروه F در کنار سه تیم ژاپن، عمان و ازبکستان قرار دارند.

قرارداد کوپر با فدراسیون فوتبال ازبکستان تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعتبار دارد و دومین ماموریت این مربی کارکشته رساندن ازبکستان به جام جهانی برای اولین بار در تاریخ است.

هکتور کوپر روز ۶ آگوست طی یک کنفرانس رسمی در تاشکند به هواداران ازبکستانی معرفی می‌شود. پیش از این از کارلوس کی‌روش به عنوان گزینه جدی مربیگری تیم ملی این کشور یاد می‌شد که حالا کوپر زودتر از این مربی پرتغالی با مقامات فوتبال این کشور به توافق رسیده و سکان هدایت ازبک‌ها را به عهده گرفته است.

احمد‌اف، رییس فدراسیون فوتبال ازبکستان در خصوص استخدام این مربی گفت: “ما با کوپر به دنبال اهداف و کسب نتایج خوب هستیم.هم‌چنین امیدواریم که این شخص به ما در انجام آرزوهای طولانی مدت میلیون‌ها هموطن که صعود به جام جهانی است، کمک کند.

ما به دنبال استخدام یک مربی باتجربه بودیم که بتواند فوتبال ازبکستان را به اروپا نزدیک کرده، و بازیکنانش را با حس قهرمانی آمیخته کند و از همه مهم‌تر تیم ما و‌ بازیکنانش را به جام جهانی برساند. به نظر ما، کوپر با این شرایط مواجه است.

1760414 572 هکتور کوپر، گوی سبقت را از کی‌روش ربود سلامت


هکتور کوپر، گوی سبقت را از کی‌روش ربود
کپی رایت: منبع مطلب