خانه > سلامت > طلب هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت از بیمه ایران وصول شد – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت-سلامت

طلب هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت از بیمه ایران وصول شد – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت-سلامت


سلامت نیوز: معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت سهامی بیمه ایران اعلام کرد که همه بدهی هزار میلیارد تومانی این شرکت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، موضوع بدهی شرکت بیمه ایران به وزارت بهداشت، زمستان سال گذشته مطرح شد؛ محسن پورکیانی مدیرعامل این شرکت درباره تسویه این بدهی گفته بود «به وزارت بهداشت پیشنهاد شده این بدهی از طریق اسناد خزانه پرداخت شود که آنها نپذیرفتند و گفتند پیمانکاران طرف قراردادشان که باید این پول در اختیار آنها قرار گیرد، این اسناد را نمی پذیرند.»

«محمدمهدی اعلایی» معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت سهامی بیمه ایران درباره تسویه این بدهی اظهار داشت: این بدهی بابت 10 درصد حق بیمه شخص ثالث و سرنشین است که براساس قانون باید برای پذیرش رایگان مصدومان تصادفات رانندگی به وزارت بهداشت پرداخت شود.
به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، وی حمایت از خدمت رسانی مناسب و مطلوب بخش بهداشت و درمان کشور به مردم را از اولویت های این شرکت دانست و گفت: دیگر از بابت سهم 10 درصدی حق بیمه شخص ثالث و نه از بابت هزینه های دیگر تشخیصی و درمانی تحت پوشش بیمه های درمان تکمیلی، بدهی قابل توجه غیر جاری به مراجع درمانی نداریم.

اعلایی افزود: ایجاد این بدهی به وزارت بهداشت ناشی از طلب های کلان بیمه ایران از چند دستگاه دولتی به دلیل نپرداختن حق بیمه درمان تکمیلی از سوی آنها بود که بخشی از آنها با همراهی سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی دریافت شد.
اسفندماه سال گذشته مدیرعامل بیمه ایران اعلام کرد بنیاد شهید و امور ایثارگران 1800 میلیارد تومان به این شرکت بدهی دارد.
وی عمده بدهکاران بیمه ایران را دستگاه های دولتی عنوان کرد و گفت: وزارت آموزش و پرورش از جمله این بدهکاران بود که بدهی خود را از طریق اسناد خزانه اسلامی مستهلک کرد.


طلب هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت از بیمه ایران وصول شد – بیمه و تامین اجتماعی – نظام سلامت
کپی رایت: منبع مطلب