خانه > سلامت > گاوهای فرانسه هم از تحریم ترامپ در امان نماندند-سلامت

گاوهای فرانسه هم از تحریم ترامپ در امان نماندند-سلامت


خبرگزاری فارس: به دنبال بازگشت تحریم‌های یک طرفه دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا علیه ایران، اینک هزاران گاو فرانسوی در ییلاق‌های این کشور سرگردان هستند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» این احشام اینک در منطقه «نورماندی» در شمال غربی فرانسه هستند . قرار بود گاوهای فرانسوی چند هفته آینده به سلاخ‌خانه‌های تهران ارسال شوند اما به دلیل خودداری بانک‌ها از انجام تراکنش‌های مالی مرتبط با ایران و در حالی که ممنوعیت واردات و صادرات احشام در فهرست باز اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران قرار ندارد، سرنوشت اجرای این طرح در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

«ناتالی گولت» سناتور فرانسوی در این رابطه به بلومبرگ گفت: «بازار گاو ،نمادین است. این مسئله در بلندمدت به معنای از دست رفتن سهم نورماندی فرانسه به خصوص موقعی است که ایران برای رفع نیاز در این زمینه جای دیگری را بیابد.»

بر اساس این طرح قرار بود کشاورزان فرانسوی سالیانه بیش از 20 هزار گوساله به ایران صادر کنند.

خبرگزاری فرانسه نیز هفته گذشته از تعویق این طرح خبر داده بود. شرکت ایرانی «سیمرغ» طرف قرارداد این طرح نیز تاکنون در این باره واکنشی نشان نداده است.

به نوشته بلومبرگ، «آنا ماری دنیس» رئیس شرکت کشاورزی «فد سدا» گفت که کشاورزان فرانسه و منطقه نورماندی پیش از این مسئله امیدوار به صادرات بیشتر محصولاتی چون گوشت گاو و گوشت فرآوری‌شده به ایران بودند.

این در حالی است که یک مقام فرانسوی نیز هفته گذشته گفت که این کشور در جستجوی معافیت از تحریم‌های آمریکاست به طوری که شرکت‌های فرانسوی بتوانند داد و ستد با ایران را حفظ کنند.

ناتالی گولت، که از موافقان این پروژه بود، به یافتن راهی برای انجام این پروژه و حفظ آن اشاره کرد.

وی به استفاده از پرداخت‌ها به شیوه پول‌های الکترونیکی اشاره کرد و در عین حال گفت: «لازمه این مسئله این است که یک نظام بانکی جایگزین یافته شود.»


گاوهای فرانسه هم از تحریم ترامپ در امان نماندند
کپی رایت: منبع مطلب