خانه > سلامت > اوضاع تئاتر امروز ناامید کننده است-سلامت

اوضاع تئاتر امروز ناامید کننده است-سلامت

میزان: درخصوص فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری طی سال جاری، گفت: واقعیت امر پیشنهاداتی بوده و در برخی آثار نیز حضور کوتاهی داشته‌ام اما هیچکدام از کارها به نحوی نبوده که مرا راضی کند.وی در همین راستا ادامه داد: هیچکدام از کارهایی که طی سال‌های گذشته پیشنهاد شده مرا وسوسه نکرده و در کل اصلا نقش‌هایی که پیشنهاد می‌شود را نمی‌توانم نقش بنامم که بشود در مورد آنها جدی حرف زد.

رضا فیاضی: اوضاع تئاتر امروز ناامید کننده است

بازیگر فیلم «نرگس مست» درباره مجموعه فعالیت‌های خود پس از عزیمت به کیش اضافه کرد:من به قصد و هدفی و در جهت آموزش و تربیت جوانان آمده بودم و می‌خواستم یک تماشاخانه خصوصی در این شهر افتتاح کنم اما متاسفانه شرایط مالی اجازه نداد و نتوانستم به هدفم برسم.

وی درباره احتمال بازگشت خود به تهران و بازیگری اضافه کرد: به احتمال فراوان تا آذر ماه امثال به شهر تهران باز می‌گردم و می‌خواهم بار دیگر به‌صورت کاملا جدی به حرفه خودم یعنی بازیگرم بپردازم.بازیگر سریال «زی زی گولو» درباره وضعیت فعلی تئاتر تاکید کرد: متاسفانه اوضاع تئاتر امروز فاجعه‌‌آمیز و ناامید کننده است.

اکثریت کارها برای گیشه ساخته می‌شوند و دیگر خبری از تئاتری که بتواند مردم را روی صندلی نشانده و به فکر وادار کند نیست.وی دلیل گیشه‌زدگی تئاتر را اینگونه شرح داد: از نظر من تئاتر به‌طور کامل گیشه‌زده شده است و این تنها به‌دلیل عدم حمایت دولتی از این هنر است.

مسئولان فرهنگی تئاتر را رها کرده‌اند در صورتی که اگر آنها از هنرمندان و آثارشان حمایت می‌کردند هیچگاه جایگاه تئاتر تا این حد نزول نمی‌کرد.فیاضی حمایت فرهنگی، مالی و معنوی را تنها راهکار خروج از وضعیت فعلی تئاتر دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه سالن‌های خصوصی این روزها به‌دلیل هزینه‌های بالای اداری و گرداندن سالن مجبور به کرایه سالن با قیمت بالا هستند. این اتفاق در اولین گام باعث شده تا گروه‌های تئاتری جوان به آرامی رو به حذف بروند.


اوضاع تئاتر امروز ناامید کننده است
کپی رایت: منبع مطلب