خانه > سلامت > چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری!-سلامت

چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری!-سلامت

وب‌سایت چیدانه: شاید همیشه یکی از معضلات اصلی در مورد طراحی آپارتمان های کوچک، جدا سازی فضاهای مختلف بدون استفاده از دیوار و بستن آن هاست.  زیرا این دیوارها نه تنها کوچک بودن فضا را تشدید می کنند، بلکه مانع از ورود نور به همه قسمت های خانه شده و در نتیجه تاریکی را نیز با خود به همراه می آورند.

اپارتمانی که در این مطلب برای شما انتخاب کردم یک خانه 31 متری است که به سبک صنعتی طراحی شده و نگاه های زیادی را به خود جلب کرده است.

این خانه که در شهر پاریس قرار دارد با نشان دادن تصاویر قبل و بعد از خود همه را شگفت زده خواهد کرد.

بازسازی یک آپارتمان قدیمی دو خوابه

همان طور که از تصاویر قبل از بازسازی نیز می توان فهمید، خانه در شرلیط بدی قرار داشته است. به غیر از مشکلات تاسیساتی مانند سیم های برق پیچیده درهم، قرار گیری فضاهای مختلف نیز کیفیت فضایی را بسیار پایین آورده و خانه واقعا به یک بازسازی و نوشدن نیاز داشت. به گفته معمار پروژه، همه چیز به غیر از کف پوش و پنجره ها به طور کامل عوض شده و طراحی جدیدی برایشان در نظر گرفته شد. البته ناگفته نماند که تنها مزیت بسیار بزرگ این آپارتمان، یعنی نور طبیعی، در این راه کمک بسیار زیادی به معمار کرده است.

1855865 120 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت

1855866 102 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت


بازسازی آشزخانه کوچک با حذف دیوار

در ابتدا آشپزخانه کنار راهرویی تاریک و باریک و ورودی خانه قرار داشت. دیوارها با توجه به فضای کوچک آشپرخانه، آن را بسیار محدود و دلگیر کرده بودند. بنابراین اولین کاری که باید انجام می شد طراحی یک آشپزخانه کاملا باز و متناسب با فضای کلی آپارتمان بود.
معمار دیوارهای آشپزخانه را برداشته و آن را به یک طراحی مدرن و باز تبدیل کرد. سپس برای مشخص شدن بهتر و بیشتر محدوده آشپزخانه از کاشی هایی زیبا و رنگی برای دیوار و کف بهره گرفته شد. کابینت های مات سیاه، شلف های چوبی با پایه های فلزی و مشکی و لامپ های رشته ای با آویز فلزی همگی نماینده های سبک صنعتی برای طراحی این آشپرخانه شده و جلوه ای خاص و دلباز را به وجود آوردند.

1855867 114 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت

1855868 976 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت


طراحی ورودی

در کنار درب ورودی، یک کمد بزرگ با چهار درب جایگزین یک قفسه قدیمی شده که امکان فضای ذخیره سازی بسیار ایده عالی را فراهم کرده است. سپس در ادامه و در کنار شومینه، شلف هایی چوبی به عنوان کتابخانه تکمیل این طرح خواهند بود.

1855869 864 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت


بازسازی نشیمن به سبک صنعتی

معمار پروژه تصمیم بر این داشت تا با استفاده از چوب طبیعی، عناصر فلزی مشکی و سفید و یک رنگ خاص مانند آبی سلطنتی، سبکی نیمه صنعتی برای دکوراسیون آپارتمان به دست بیاورد. نشیمن به دلیل شکل مستطیل، امکان وجود یک دیوار برای جداسازی فضاها را به معمار می داد اما ساکنین خانه می خواستند یک فضای کاملا باز و انعطاف پذیر داشته باشند. در نتیجه برای جداسازی نشیمن و قسمت اتاق خواب از یک کنسول فلزی و مشبک استفاده شد تا محدوده ها مشخص شوند.

1855870 821 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت

1855871 464 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت

شومینه به جای این که حذف شده و از بین برود، به زیبایی با حفظ شاهر خود به یک فضای ذخیره سازی تبدیل گشت. سپس تلویزیون را بر روی دیوار نصب کرده تا هم از روی مبل و هم از روی تخت قابل دیدن باشد. پارکت کف مرمت شده و یک قطعه از مبلمان برای تعریف دو فضا نشیمن و اتاق خواب با همان سبک صنعتی در کنار کنسول قرار داده شد.

1855872 679 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت


یک اتاق خواب اسکاندیناوی و یک حمام صنعتی

در کنار سبک خاص نشیمن و آشپزخانه، اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی طراحی و اجرا شد. رنگ بندی خنثی و تکرار همان فلزی مشکی و چوب نیز درراستای طراحی این اتاق خواب به خوبی استفاده شد. اگر در تصاویر دقت نمایید، می توانید یک درب کشویی فلزی را مشاهده نماید که حمام را از اتاق خواب جدا می سازد. حمام نیز مانند آشپزخانه فضایی کوچک و محدود داشته که به همین جهت از کاشی با تایل های کوچک در بازسازی آن استفاده شده است.

1855873 297 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت

1855874 848 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت

آینه فلزی و دیوار شیشه ای کابین دوش همگی یادآور سبک به کار رفته در آشپزخانه هستند. با وجود کوچکی حمام، معمار مجبور بود طرحی را اجرا و پیاده سازد که تمام امکانات یک حمام کامل را در خود داشته باشد که البته در این راه موفق نیز بوده و علاوه بر کمد ذخیره سازی، مکانی برای قرار دادن لباسشویی نیز مهیا شد. در نهایت ایجاد یک پنجره کوچک رو به آشپزخانه و استفاده از نور طبیعی طراحی این قسمت را نیز کامل نمود.

1855875 832 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت

1855876 796 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت

1855877 916 چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری! سلامت


چیدمان خانه‌های ساده، شیک بودن حتی در آپارتمان ۳۱ متری!
کپی رایت: منبع مطلب