خانه > سلامت > توصیه‌های ایمنی به هنگام تغییرات ناگهانی آب و هوایی – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست-سلامت

توصیه‌های ایمنی به هنگام تغییرات ناگهانی آب و هوایی – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست-سلامت


سلامت نیوز: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با توجه به آغاز بارندگی‌ها و امکان بروز برخی حوادث به تشریح نکات ایمنی پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان جلال ملکی با اشاره به بارش‌های پاییزی و خطراتی که به دنبال آن ممکن است شهروندان را تهدید کند، اظهار کرد: در فصل پاییز ظرف مدت چند دقیقه ممکن است هوا دگرگون شود، بنابراین جدی گرفتن نکات ایمنی الزامی است.

وی خطاب به شهروندان با بیان اینکه در این ایام و در ساعت عصرگاهی اگر فعالیت خاصی مدنظرتان نیست از منزل خارج نشوید، گفت: اگر به هنگام تغییرات ناگهانی آب و هوایی در فضای باز خیابان بودید سعی کنید تا خود را به یک مکان مسقف برسانید.

سخنگوی آتش نشانی تهران با تاکید براینکه از قرار گرفتن روی تپه‌ها و ارتفاعات خودداری کنید، عنوان کرد: قرار گرفتن روی این قسمت‌ها ممکن است باعث برخورد صاعقه شود، همچنین از اقامت هر چند کوتاه در کنار پرتگاه ها، رودخانه‌ها و بستر آن‌ها حتی اگر خشک باشد جداً خودداری کنید.

ملکی با بیان اینکه چند دقیقه رگبار شدید باعث بروز سیلاب در بستر رودخانه‌ها می‌شود، تصریح کرد: از قرار گرفتن در کنار ساختمان‌های در حال ساخت، درختان کهنسال، دکل‌های برق و زیر کابل‌ها به شدت خودداری کنید.

وی با تاکید بر توجه به رانندگان در ایام بارندگی افزود: اگر عابر پیاده هستید و شب‌ها در خیابان تردد می‌کنید حتماً از لباس‌های رنگ روشن استفاده کنید تا رانندگان شما را ببینند.


توصیه‌های ایمنی به هنگام تغییرات ناگهانی آب و هوایی – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست
کپی رایت: منبع مطلب