خانه > سلامت > انتقاد از روند پیگیری آزادی «اسدالله اسدی»-سلامت

انتقاد از روند پیگیری آزادی «اسدالله اسدی»-سلامت


1858704 468 انتقاد از روند پیگیری آزادی «اسدالله اسدی» سلامت

خبرگزاری مهر:  محمدجواد عامری دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به گذشتن ۱۲۰ روز از بازداشت «اسدالله اسدی» دیپلمات کشورمان در اروپا اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی کشورمان در موضوع سیاست خارجی، وظایف اصلی خود را که یکی از آنها صیانت از حقوق اتباع جمهوری اسلامی ایران است را فراموش کرده است.

وی افزود: در مواردی از این نوع که بی‌احترامی به پاسپورت ایرانی و افراد منتسب به جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است، پیگیری مناسبی را نمی بینیم.

عامری ادامه داد: وقتی یک جاسوس وابسته به آمریکا یا کشورهای دیگر دستگیر می‌شود، دستگاه‌های تبلیغاتی و سیاست خارجی غرب تلاش می‌کنند تا او را نجات دهند، اما یک تبعه ما که بدون هیچ بهانه، عذر موجه و یا حتی توضیحی دستگیر می شود به راحتی او را در کشورهای مختلف اروپایی می‌چرخانند و در حالی که هیچ برخوردی از سوی دستگاه دیپلماسی کشور صورت نمی گیرد، از او بازجویی هم می‌کنند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ضعف دستگاه دیپلماسی در موضوع بازارهای منطقه نیز باعث از دست رفتن آنها شده، تصریح کرد: باید به برخی از مسئولین وزارت امورخارجه یادآوری کنیم که سیاست خارجی فقط مذاکره با ۵ کشور خارجی طرف در برجام نیست و تا زمانی که این نگاه اصلاح نشود عزت پاسپورت ایرانی باز نخواهد گشت.

وی در پایان با تاکید بر اینکه وقتی کشوری دیپلمات ما را دستگیر می کند، شان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران زیر سوال رفته، گفت: سیاست خارجی ما در مسئله برجام خلاصه شده و عده‌ای فکر می‌کنند اگر با ۵ کشور ارتباط نداشته باشیم، بقیه دنیا دیگر فایده‌ای برای ارتباط ندارد. تا زمانی که این نگاه وجود داشته باشد نمی‌توانیم از تبعه خودمان احقاق حق کنیم چراکه فکر می‌کنند پیگیری این موضوع به رابطه اصلی ضربه می‌زند.


انتقاد از روند پیگیری آزادی «اسدالله اسدی»
کپی رایت: منبع مطلب