خانه > سلامت > بوکوحرام ۱۲ نفر را در شمال شرقی نیجریه کشت-سلامت

بوکوحرام ۱۲ نفر را در شمال شرقی نیجریه کشت-سلامت


ایرنا: گروه تروریستی «بوکوحرام» با حمله به دو روستا و اردوگاه آوارگان در شمال شرقی نیجریه، 12 نفر را به قتل رساند.

 تارنمای «الفجر » مصر نوشت، عناصر گروه تروریستی بوکوحرام به دو روستای«پولاپورین » و «کوفا » و همچنین اردوگاه آوارگان در نزدیکی «مایدوگوری » حمله کرده و 12 نفر را به قتل رساندند.

منابع محلی اعلام کردند، عناصر بوکوحرام سوار بر هفت خودرو وارد این روستاها شده ، شروع به تیراندازی بی هدف به سمت خانه ها کردند ، مقادیر زیادی مواد خوراکی از این روستاها با خود برده و خانه ها را به آتش کشیدند .

«باباکورا کولو » یکی از مسئولان محلی که مسئول گروهی برای مبارزه با بوکوحرام است، در این خصوص گفت، نیروهای بوکوحرام مواد غذایی موجود در دو روستای پولاپورین و کوفا را به غارت بردند سپس این دو روستا را به آتش کشیدند.

«سولومون آدامو» یکی از محافظان اردوگاه آوارگان «دالوری » که 10 هزار نفر در آن سکونت دارند نیز گفت، نیروهای بوکوحرام به این اردوگاه حمله کرده و سربازان با آن ها درگیر شدند اما به دلیل اینکه آن ها سلاح و تجهیزات بیشتری داشتند، سربازان ناچار به عقب نشینی به داخل اردوگاه شدند و پس از آن عناصر بوکوحرام با گلوله های خمپاره و آرپی جی این اردوگاه را هدف قرار دادند که در نتیجه چند نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری رویترز شمار کشته های این حمله را 15 نفر اعلام کرده است.

بوکوحرام بارها به این اردوگاه واقع در 15 کیلومتری مایدوگوری ، حمله کرده است .

«بوکوحرام » در زبان هوسایی، به معنای «حرام بودن آموزش غربی» است. این گروه در ماه ژانویه سال 2002 (دی 1380) به دست فردی به نام « محمد یوسف» تاسیس شد.

«ابوبکر شیکاو» سرکرده گروه تروریستی بوکوحرام 18 بهمن سال گذشته با انتشار ویدیویی مقام های نیجریه و طرفداران آموزش به سبک کشورهای غربی را به حملات تروریستی بیشتر تهدید کرد.

شیکاو افزود: کسانی که به قوم گرایی و ناسیونالیسم و ترویج آموزش به روش غربی اعتقاد داشته باشند، هدف حملات این گروه قرار می گیرند.

او از سال 2009 میلادی و پس از کشته شدن «محمد یوسف » بنیانگذار بوکوحرام، رهبری این گروه را برعهده دارد.
بوکوحرام پیش تر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در مارس (اسفند) 2015 با ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقا تغییر داد.

بوکوحرام فعالیت خود را در کشورهای حوزه دلتای نیجر از جمله نیجریه، نیجر و کامرون و همچنین چاد گسترش داده و با حملات انتحاری با استفاده از زنان و کودکان، هزاران شهروند این کشورها را به خاک و خون کشیده است.

عملیات تروریستی بوکوحرام تاکنون باعث کشته شدن 20 هزار نفر و آواره شدن بیش از دو میلیون و 600 هزار نفر در نیجریه شده است.


بوکوحرام ۱۲ نفر را در شمال شرقی نیجریه کشت
کپی رایت: منبع مطلب