خانه > سلامت > حکم دزدی از بیت‌ المال اعدام است-سلامت

حکم دزدی از بیت‌ المال اعدام است-سلامت

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران، در سخنانی، گفت: در فضای مجازی تصاویر منزجرکننده‌ای منتشر می‌شود و برخی این تصاویر را با هدف بر هم زدن آرامش خانواده‌ها منتشر می‌کنند که مسئولین باید نسبت به آن هوشیار باشند.

وی با اشاره به دزدی بیت‌المال از سوی برخی اظهار داشت: بعضی‌ خیال می‌کنند که فرصتی هست که می‌توانند پولی را غارت کنند. ای بدبخت، قیامتی در پیش است، به حساب تو رسیدگی خواهد شد؛ ای کسی که فعلا داری پول‌ها را از طریق حرام جمع می‌کنی، به جان بیت‌المال افتاده‌ای و دزدی و فرار می‌کنی، از دست خدا نمی‌توانی فرار کنی، طبق فرمایش قرآن، به آتشی می‌سوزی که خداوند آن را برای سوزاندن انسان‌های طاغی و یاغی فراهم کرده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: برخی فکر می‌‌کنند که بیت‌المال صاحب ندارد و با خود می‌گویند که ببریم و بدزدیم، به آنها می‌گویم که دزدی از جیب افراد آسان‌تر از دزدی از بیت‌المال است. در روایات داریم که در زمان ظهور حضرت مهدی(عج)، انسان‌هایی که زکات نمی‌دهند، اعدام می‌شوند، دزدی از بیت‌المال قصاصش اعدام است، زیرا پولی را می‌دزد که حیات و ادامه جامعه اسلامی در گروی آن است.

پاکستان برای آزادی مرزبانان ایرانی اقدام عاجل کند

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به گروگانگیری تعدادی از مرزبانان ایرانی در مرز دو کشور با پاکستان، گفت: به دولت پاکستان رسما اخطار می‌دهم که هر چه زودتر درمورد آزادی 12 تن یا بیشتر از مرزبانان کشورمان که اخیرا توسط گروهک‌های تروریستی در مرز دو کشور ربوده شده‌اند، اقدام عاجل نماید.

وی همچنین به انتخابات پارلمانی عراق نیز اشاره و تصریح کرد: مقاومت و نیروهای اسلامی عراق در سایه مرجعیت و یاران مرجع به توفیقی بزرگ دست یافت و بینی آمریکا را به خاک مالید. با تمام تلاشی که با پول‌های عربستان سعودی و قدرت خیالی و وهمی کرد، نتوانست، هیچ غلطی بکند و شکر خدا، نیروهای خدوم و صالح در پُست‌‌های حساس نمایندگی مجلس، ریاست مجلس، ریاست‌جمهوری و نخست‌وزیری عراق قرار گرفت. این توفیق را به کشور عراق تبریک می‌گویم. بدانند و البته می‌دانند که این، به برکت مرجعیت و یاران مخلص مرجع است.

هشدار درباره مراقبت از فضای مجازی

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان خاطرنشان کرد: در این روزها در رسانه‌‌ها و فضای مجازی نسبت‌هایی به مسئولین داده می‌شود و اذهان عمومی را خدشه‌‌دار می‌کند و رابطه دولت و مردم را سست می‌کند، بالاخره باید تکلیف این امر روشن شود، مردم سؤال می‌کنند که آیا این نسبت‌‌ها صحیح است؟ آیا واقعا افرادی در سطوح بالا این طور در رفاه و وابسته به دنیا هستند؟ بنده نمی‌گویم که هر چه در فضای مجازی منتشر می‌شود، نظام پاسخ آن را بدهد، خیر، بسیاری حرف‌های بی‌اساس و بی‌پایه مطرح می‌شود که ارزش جواب دادن ندارد.

اما گاهی از مقامی شناخته‌شده در جایگاهی از نظام چنین نسبت‌ها به افرادی داده می‌شود، این باید روشن شود، یا دروغ است که تکلیف دروغ‌گو باید روشن شود و اگر دروغ نیست و راست است، بالاخره تکلیف مردم چیست؟، اگر دروغ است، خداوند دروغ‌‌گو را لعنت کند و اگر راست است، نظام از شر این افراد آزاد شود؛ بدیهی است که تبری می‌جویند و اگر طبق قانون باید برخوردی انجام شود، برخورد صورت گیرد.


حکم دزدی از بیت‌ المال اعدام است
کپی رایت: منبع مطلب