خانه > سلامت > عبدالله نوری: از مردم عذرخواهی می‌کنم-سلامت

عبدالله نوری: از مردم عذرخواهی می‌کنم-سلامت


روزنامه شرق: جمعی از اعضای شورای مرکزی و کمیته فرهنگی، اجتماعی مجمع زنان اصلاح‌طلب با ‏عبدالله نوری ‏دیدار و گفتگو کردند.

عبدالله نوری در این دیدار ضمن خوشامدگویی به حاضران و بیان این نکته ‏که «بحمدلله حدود ‏۲۰ ‏سال است هیچ مسئولیتی ندارم و در عمل امکان اقدامی رسمی در ‏جهت ‏تأمین ‏حقوق زنان برایم فراهم نیست»، تصریح کرد: «آنچه باعث می‌شود به دستیابی ‏زنان به ‏حقوقشان ‏امیدوار باشیم این است که در سال‌های اخیر به‌ویژه در ‏کشور‌های اسلامی، جنبش اجتماعی زنان بیش از گذشته فعال و رستاخیزی در دفاع از حقوق و جایگاه زنان و تلاش برای ‏ظهور و بروز جدی آن‌ها پدیدار شده است و ما ‏هم شاهد این حرکت در ‏کشورمان هستیم».

عبدالله نوری در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به درخواست‌های ‏حاضران برای ارائه تحلیل ‏از وضعیت کشور و اصلاح‌طلبان و راهکار‌های برون‌رفت از مشکلات کنونی تأکید ‏کرد: «اگر بخواهم در یک جمله نظر خود را ‏درباره کلیات موضوع بگویم، عقیده‌ام این ‏است که مجموع عملکرد ۴۰ ساله ‏نظام در حوزه‌های مختلف می‌توانست خیلی بهتری ‏از این باشد که ‏امروز شاهدش هستیم.

‏مردم ما استحقاق زندگی، رفاه و آسایش ‏مادی و معنوی بسیار بهتر را از آنچه ‏الان وجود دارد، دارند. ‏این مردم اهل گذشت، ایثار و ‏خیر هستند و با همه دشواری‌ها، جبهه‌های جنگ را ‏اداره کردند و‏ تاکنون نیز سختی‌های فراوانی را تحمل کرده‌اند».

عبدالله نوری در ادامه افزود: «مسئولان نظام می‌توانستند پس از پیروزی انقلاب ‏مانند نلسون ماندلا همه را در ‏صف واحد دعوت به همکاری و مشارکت جهت رفع مشکلات و حرکت به سمت توسعه و ‏سازندگی کشور کنند و شاید ‏اگر این‌گونه عمل می‌شد، ‏تأثیرگذاری گفتمان انقلاب در ‏کشور و جهان بیشتر می‌شد، اما به شکل ‏دیگری عمل شد. هر مقدار هم که گفته شود وضعیت فعلی کشور عالی است و در بهترین شرایط و موقعیت قرار داریم، بسیاری از مردم درک دیگری از وضعیت کشور و جامعه دارند؛ به قول معروف با حلواحلواکردن دهان انسان شیرین نمی‌شود.

من گاهی به این فکر می‌کنم که آیا برای مسئولیت‌هایی که در ‏مقاطعی بعد از انقلاب به عهده داشتم، شایسته‌ترین فردی که می‌توانست این ‏مسئولیت را داشته باشد، من بودم؟ آیا من به وظایفم ‏درست عمل کردم یا ممکن بود فرد ‏دیگری بتواند بهتر از من به مردم و کشور ‏خدمت کند؟ من بابت اشتباهات و قصورهایم مکرر از مردم عذرخواهی ‏کرده و می‌کنم».


عبدالله نوری: از مردم عذرخواهی می‌کنم
کپی رایت: منبع مطلب