خانه > سلامت > گرانی کالاهای ایرانی به بهانه افزایش قیمت دلار-سلامت

گرانی کالاهای ایرانی به بهانه افزایش قیمت دلار-سلامت


خبرگزاری مهر: آیت الله محمدتقی پورمحمدی عصر امروز پنج شنبه در جلسه شورای اداری مراغه به مدیران و مسئولان شهرستان مراغه گفت: نظارت در جامعه کمرنگ شده و این درست نیست. باید با متخلفان در هر حوزه ای به شدت برخورد شود.

وی با بیان اینکه به بهانه افزایش دلار برخی ها در داخل کشور قیمت محصولات را افزایش داده اند، گفت: فرآورده های کشاورزی با قیمت بالایی به مردم عرضه می شود و باید در این خصوص با متخلفان و دلالان برخورد شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خودروسازان به عنوان تولیدکنندگان داخلی به صورت خودمختار عمل کرده و قیمت خودروها را افزایش داده اند، ادامه داد: آنها از مصوبات دولت پیروی نمی کنند و این درحالیست که این خودروها تولید داخل هستند.

وی با بیان اینکه متاسفانه شاهد افزایش قاچاق هستیم، افزود: با اینکه گفته می شود قدرت نظارت و اشراف اطلاعاتی داریم ولی شاهد هستیم که در استان های مرزی همچون سیستان و بلوچستان سوخت و گازوئیل از طریق مخازن بزرگ قاچاق می شود.

پورمحمدی با اشاره به اینکه باید با متخلفان در بازار نیز برخورد شود، گفت: نظارت بر بازار و مسائل اقتصادی مناسب نیست و با وجود تعیین قیمت ۱۰ هزار تومانی برای هرکیلو مرغ متاسفانه شاهد فروش آن با قیمت خیلی بالاتر هستیم.

وی سپس در خصوص تخلف برخی فروشگاه های بزرگ شهری نیز گفت: در برخی فروشگاه ها وزن محصولات کاهش یافته و قیمت ثابت مانده است که این خود نیز تخلف محسوب می شود و باید با آن برخورد شود. مسئولان نباید در قبال جامعه بی تفاوت باشند.


گرانی کالاهای ایرانی به بهانه افزایش قیمت دلار
کپی رایت: منبع مطلب