خانه > سلامت > کشف 50 هزار قرص روان‌گردان طی یک هفته – آسیب های اجتماعی – سلامت اجتماعی-سلامت

کشف 50 هزار قرص روان‌گردان طی یک هفته – آسیب های اجتماعی – سلامت اجتماعی-سلامت


سلامت نیوز:معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۵۰ هزار قرص روان‌گردان در هفته گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،اسدالله هادی‌نژاد در خصوص اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر در بحث مقابله با توزیع‌کنندگان مواد مخدر اظهار کرد: امر مبارزه با مواد مخدر جزء موضوعاتی محسوب می‌شود که یاری همه نهادها را می‌طلبد؛ البته ستاد مبارزه با مواد مخدر با تلاش همه همکاران اقدامات خوبی را برای کشف و مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر انجام داده است؛ ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال آینده بحث پیشگیری را بیشتر از گذشته دنبال خواهد کرد و ما معتقدیم که بحث پیشگیری از عوامل تأثیرگذار در کاهش مصرف مواد توسط مردم است.

وی ادامه داد: کشور ما به‌دلیل نزدیکی به منبع تولید مواد مخدر یعنی کشور افغانستان بیشتر از سایر کشورها در معرض خطر مواد مخدر قرار دارد به‌طوری که امروزه بیشترین مواد مخدر کشف شده در کشور ما رخ می‌دهد؛ متأسفانه امروزه مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان نیز رواج پیدا کرده لذا خانواده‌ها نیز باید نظارت خود بر فرزندان را به بهترین نحو ممکن انجام دهند تا این موضوع به یک معضل اجتماعی عظیم تبدیل نشود؛ البته با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر طرح‌هایی را در خصوص جمع‌آوری خرده‌فروشان مواد از اطراف مدارس انجام دادیم و این اقدامات را ادامه خواهیم داد.

تریاک بیشترین ماده کشف شده در کشور

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص کشفیات هفته گذشته مواد مخدر در کشور نیز اظهار کرد: بیشترین مواد مخدر کشف شده در هفته گذشته تریاک بوده است؛ اما متأسفانه مصرف مواد مخدر جدید مانند گل به‌خصوص بین جوانان رایج شده و کشفیات ما در این خصوص نیز قابل ملاحظه است.

هادی‌نژاد درباره کشف قرص‌های روان‌گردان در این مدت نیز گفت: فقط در طول یک هفته بیش از ۵۰ هزار قرص روان‌گردان در کشور کشف شده است که استان‌های کرمانشاه و تهران بیشترین سهم را در این مورد داشته‌اند؛ مواد مخدر صنعتی جدید بیشتر از مواد مخدر سنتی برای بدن انسان ضرر دارد؛ لذا اقدامات ما برای کشف و مقابله با توزیع‌کنندگان از این قبیل مواد ادامه دارد.

جولان ۵۰ هزار معتاد متجاهر در کشور

وی در خصوص جمع‌آوری و بازپروری معتادان متجاهر در کشور اظهار کرد: هم‌اکنون حدود ۵۰ هزار معتاد در کشور داریم که از این تعداد ۱۵ هزار معتاد در پایتخت هستند و در این مدت اقدامات خوبی در بحث جمع‌آوری و بازپروری این افراد صورت گرفته است و ما بنا داریم تا تمام معتادان را تا قبل از عید نوروز به‌ویژه در تهران جمع‌آوری و به مکان‌های نگهداری برای بازپروری انتقال دهیم.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشتر معتادان به‌ویژه در تهران در مکان‌های ناایمن مستقر می‌شوند لذا شهرداری تهران می‌تواند در این راستا ستاد مبارزه با مواد مخدر را یاری کند و با تغییر المان‌های شهری در برخی از مناطق ناایمن موجب پراکنده شدن معتادان شود و البته شهرداری تهران در بحث معتادان متجاهر همکاری خوبی با ستاد مبارزه با مواد مخدر دارد.

هادی‌نژاد در پایان گفت: در دو منطقه شوش و هرندی که تجمع معتادان بالاست برنامه‌های خوب و مناسبی در بحث ساماندهی معتادان متجاهر پیش بینی شده است.


کشف 50 هزار قرص روان‌گردان طی یک هفته – آسیب های اجتماعی – سلامت اجتماعی
کپی رایت: منبع مطلب