خانه > سلامت > مدارس اراک تعطیل شد-سلامت

مدارس اراک تعطیل شد-سلامت


خبرگزاری ایرنا: مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهر اراک و مراکز پیش دبستانی در نوبت صبح روز یکشنبه 16 بهمن ماه سال جاری تعطیل اعلام شد.

بر اساس مصوبه و اعلام کمیته بحران استانداری مرکزی، با توجه به پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها، فردا یکشنبه 16 دی ماه همه مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهر اراک در نوبت صبح تعطیل است.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، امتحانات متوسطه دوم به قوت خود باقی است.

مدیر کل محیط زیست استان مرکزی نیز شامگاه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: اکنون میزان ذرات کمتر از ۲ و نیم میکرون در شهر اراک ۷۰ میکروگرم بر متر مکعب است که این میزان ۲ برابر بیشتر از حد استانداردهای زیست محیطی است.

«رضا میرزایی » بیان کرد: شاخص آلودگی فعلی اراک نیز ۱۵۷ است که این شاخص در مرز آلودگی هوا برای تمام گروه های سنی است.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام هواشناسی استان مرکزی وارونگی دما و افزایش غلظت آلاینده تا ۱۰ صبح فردا (یکشنبه) ادامه دارد.

میرزایی توصیه کرد: در شرایط آلودگی هوا و اضطرار اقشار مختلف شهروندان به ویژه گروه های سنی حساس از جمله زنان باردار، کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و عروقی و صعب العلاج از تردد در فضای باز خودداری کنند.

کلانشهر اراک با 520 هزار نفر جمعیت مرکز استان مرکزی است که به لحاظ اقلیمی از سه سمت با کوه محصور شده و از یک سمت نیز با تالاب کویری میقان همجوار است.

وجود کانون ها و چشمه های غبار نمکی در تالاب کویری میقان اراک یکی از عوامل بالقوه برای آلایندگی این کلانشهر است و با کمترین وزش باد ریزگردها با منشا محلی قابلیت انتقال در هوای اراک را دارند.

از ابتدای سال جاری تا پایان آبانماه، 34 روز ناسالم در اراک به ثبت رسیده که نسبت به 43 روز ناسالم سال گذشته 19 درصد و نسبت به مدت مشابه در سال 95 نیز 60 درصد کاهش به ثبت رسیده است.

کلانشهر اراک در سال گذشته، حدود 70 روز با کیفیت ناسالم را در کارنامه خود ثبت کرد.


مدارس اراک تعطیل شد
کپی رایت: منبع مطلب