خانه > سلامت > عراق را می‌بریم، چون قهرمانی می‌خواهیم-سلامت

عراق را می‌بریم، چون قهرمانی می‌خواهیم-سلامت


فرهیختگان: تیم ملی ایران با دو پیروزی مقابل یمن و ویتنام صعودش را به مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا قطعی کرد و با یک تساوی مقابل عراق هم می‌تواند صدرنشین گروه شود تا مسیر ساده‌تری تا نیمه‌نهایی داشته باشد. سرمربی سابق استقلال از عملکرد تیم ملی در دو بازی گذشته رضایت دارد و پیش‌بینی می‌کند تیم ملی یکی از شانس‌های مسلم قهرمانی است. گفت‌وگو با پرویز مظلومی را در ادامه می‌خوانید.

شرایط تیم ملی را در دو بازی گذشته چطور ارزیابی کردید؟

بچه‌ها بازی‌ها را خوب شروع کردند. بازی با یمن که خیلی پرگل بود و نتیجه خوبی رقم خورد. همیشه در شروع چنین جام‌هایی بازی اول خیلی مهم است و در اکثر مواقع تیم‌ها به مشکل برمی‌خورند. مانند استرالیا که شکست خورد و کره‌جنوبی که با یک گل به پیروزی رسید ولی ما نتیجه بسیار خوبی گرفتیم.

از لحاظ فنی عملکرد تیم کی‌روش را مثبت ارزیابی می‌کنید؟

قطعا همین‌طور است. ما در جام‌جهانی شیوه دفاعی داشتیم و دنبال ضدحمله و گل‌نخوردن بودیم، خوشبختانه نتایج هم خوب بود، باختی هم که داشتیم، با یک نتیجه خوب بود. از جام‌جهانی تا جام ملت‌ها باید تغییر سیستم می‌دادیم. باید از فاز دفاعی به فاز هجومی می‌رفتیم؛ چون ما در این مسابقات به دنبال صعود و قهرمان‌شدن هستیم. توقع مردم هم بیجا نیست و برای قهرمانی، تیم هم بسیار خوب و ایده‌آل است.

عملکرد کدام بازیکن ایران را بهتر دیدید؟

همه بازیکنان ما خوب هستند و نمی‌توان گفت یکی از دیگری برتر است. تیم ما به‌گونه‌ای است که اگر بازیکنی خدای‌ناکرده مصدوم و محروم شود، نفر ذخیره به‌راحتی می‌تواند جایگزین وی شود. ما در فاز تهاجمی بسیار خوب بودیم. مهاجمان ما در این دو بازی بسیار درخشان ظاهر شدند. در فاز دفاعی هم باید بگویم در بازی با یمن که اصلا به تیم حریف اجازه خودنمایی ندادیم، اما در بازی با ویتنام شرایط کمی فرق کرد.

حتی یک تک‌به‌تک را بیرانوند گرفت. در واقع یک تلنگری به ما زده شد. در دور مقدماتی تیم‌ها بیشتر احتیاط می‌کنند و بیشتر به دنبال این هستند که صعود کنند، مربیان هم بیشتر دنبال این هستند که ببینند در مرحله بعد با کدام تیم برخورد می‌کنند. این را هم باید بگویم متاسفانه تیم ما بد کارت می‌گیرد؛ در همین بازی با یمن بازیکنان ما بی‌دلیل چند اخطار دریافت کردند که می‌تواند در بازی‌های بعدی به ضرر ما تمام شود.

روز چهارشنبه باید به مصاف عراق برویم. خیلی‌ها می‌گویند این بازی انتقامی است. نظر شما چیست؟

عراق تیم خوب دوره گذشته نیست. آنها در نیمه دوم در همین بازی با یمن شرایط خوبی نداشتند. اگر یمن خود را باور می‌کرد، می‌توانست به عراق گل بزند. بحث انتقام نیست و با این ادبیات موافق نیستم.

ما سرتر از تیم‌های دیگر هستیم و باید قهرمان شویم. اگر فوتبال خودمان را انجام دهیم، می‌توانیم این تیم را شکست دهیم. در دور قبلی این مسابقات هم که به عراق باختیم با اشتباهات داوری حذف شدیم، حتی ما در زمانی که 10 نفره شدیم به این تیم گل زدیم.

به‌عنوان عضو کمیته‌فنی استقلال کمی درمورد این تیم صحبت کنید. شرایط چطور است؟

تیم برای برپایی اردوی چند روزه به ترکیه سفر کرده و من فکر می‌کنم در آنجا خودش را به‌خوبی برای نیم‌فصل دوم آماده کند.

اما در نقل‌وانتقالات هنوز نتوانسته‌اید بازیکنان مورد نیاز را جذب کنید. دچار مشکل نمی‌شوید؟

هنوز زمان کافی در اختیار داریم و با این مدیریت مطمئن هستم نفرات خوبی جذب استقلال خواهند شد. آقای فتحی با همکارانش پیگیر این موضوع هستند و هواداران نگران نباشند.


عراق را می‌بریم، چون قهرمانی می‌خواهیم
کپی رایت: منبع مطلب