خانه > سلامت > راه‌اندازی گرمخانه ویژه زنان در 3 نقطه از پایتخت – سلامت اجتماعی-سلامت

راه‌اندازی گرمخانه ویژه زنان در 3 نقطه از پایتخت – سلامت اجتماعی-سلامت


سلامت نیوز: رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از پیگیری برای افرایش گرمخانه‌های ویژه زنان در مناطق مختلف خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز، الهام فخاری در گفت‌وگو با پانا درباره مطلوب نبودن کیفیت ارائه شده در برخی سامانسراها و گرمخانه‌ها اظهار کرد: ابتدا باید تاکید کنم که مفهوم سامانسرا با مددسرا متفاوت است. مددسرا همان گرمخانه است که پذیرش آن برای ماندن در شب است و خدمات جانبی از جمله خدمات پزشکی و درمانی، دو وعده غذای گرم و امکانات استحمام دارد.
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران افزود: سامانسرا ماندگاری طولانی‌تری دارد و شهرداری تهران قبلا هم در این موضوع ورود داشته است اما به تدریج به سمت برون‌سپاری به دستگاه‌های متولی از جمله بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد حرکت کرد.
وی ادامه داد: وظیفه اساسی مدیریت شهری، تامین گرمخانه‌ها است و شورا نیز به‌صورت دوره‌ای به این مراکز سرکشی می‌کند. برای زنان نیز دو گرمخانه یکی در منطقه ۲۲ و دیگری در منطقه ۱۲ شهرداری تهران وجود دارد.
فخاری با اشاره به بازدید از گرمخانه‌ها گفت: در بازدیدهایی که از گرمخانه زنان در منطقه ۲۲ داشتیم، مشاهده کردیم که وضع دسترسی و خدمات‌رسانی مناسب نیست که تذکر دادیم و از گرمخانه دوم در پارک هرندی نیز بازدید کردیم که شب یلدای امسال رسما شروع به کار کرد که مرکز مناسبی است و مراجعان نیز اظهار رضایت می‌کنند.
این عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در صدد هستیم تعداد مراکز گرمخانه را برای زنان به ویژه در جاهایی که کانون بحرانی‌تری وجود دارد، افزایش دهیم و معتقدیم هر کدام از پهنه‌های جغرافیایی شهر حداقل باید یک مرکز ارائه خدمت برای زنان داشته باشد. بنابراین پیگیر هستیم در مناطق 5و 2 و همچنین مناطق شرقی تهران این مراکز را داشته باشیم.


راه‌اندازی گرمخانه ویژه زنان در 3 نقطه از پایتخت – سلامت اجتماعی
کپی رایت: منبع مطلب