خانه > سلامت > اثربخشی داروهای ایرانی برای درمان هپاتیت بسیار بالا است – دارو – مراقبت-سلامت

اثربخشی داروهای ایرانی برای درمان هپاتیت بسیار بالا است – دارو – مراقبت-سلامت


سلامت نیوز: رییس شبکه هپاتیت ایران با اشاره به پیشرفت های علمی صورت گرفته در عرصه ساخت داروها در کشور، گفت: براساس مطالعات انجام شده اثربخشی داروهای ایرانی برای درمان هپاتیت بسیار بالا است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،پرفسور سید موید علویان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر تمام داروهای درمان بیماری هپاتیت در داخل کشور تولید می شود.

وی با بیان اینکه جوانان بیش از سایر افراد در معرض ابتلا به هپاتیت قرار دارند، افزود: رفتارهایی همچون رفتار پرخطر جنسی و خالکوبی غیربهداشتی، احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد و جوانان باید نسبت به این موضوع مهم آگاه باشند.
علویان ابراز داشت: هر وسیله ای که با خون سرو کار داشته باشد، می تواند این بیماری را منتقل کند اما این بیماری از طریق دست دادن، بوسیدن و هوا منتقل نمی شود، بلکه از طریق تماس خونی غیربهداشتی منتشر می شود.

وی با بیان اینکه کشور ما تولید کننده واکسن هپاتیت بی است، گفت: تاکنون 35 میلیون ایرانی واکسن هپاتیت دریافت کرده اند.
رییس شبکه هپاتیت ایران بیان داشت: ایران در میان کشورهای منطقه کمترین میزان ابتلا به هپاتیت را دارد.
به گزارش ایرنا، به التهاب و تورم کبد، هپاتیت می گویند و هپاتیت ویروسی در اثر ویروس های مختلفی ایجاد می شود که منجر به تورم کبد می شود و مهم ترین انواع هپاتیت ویروسی ، هپاتیت های B ، A و C است که نوع B و C به دلیل مزمن شدن از اهمیت زیادی برخوردار است.
براساس آمارها ، حدود یک میلیون و 400 هزار نفر در ایران به هپاتیت B و 186 هزار نفر به بیماری هپاتیت C و در دنیا 200 میلیون نفر به این بیماری مبتلا هستند.
تنها راه تشخیص هپاتیت انجام آزمایش است و این بیماری اگر درمان نشود به کبد آسیب مخربی می زند که در صورت بروز آسیب باید پیوند کبد انجام شود.


اثربخشی داروهای ایرانی برای درمان هپاتیت بسیار بالا است – دارو – مراقبت
کپی رایت: منبع مطلب